chrome firefox opera safari iexplorer

Середній вік членів Спілки письменників України — майже 70 років

28 листопада 2011 о 09:09

Середній вік члена Національної спілки письменників України — «мало не 70 років», повідомив в інтерв’ю ZN.UA новообраний голова НСПУ Віктор Баранов, якому нещодавно виповнився лише 61 рік.

«Молоді автори навчилися реалізовувати себе, оминаючи спілку. Цьому є пояснення: попереднє керівництво не приділяло їм належної уваги. Скажу більше: впродовж останніх десятьох років не відбулося жодного засідання президії, ради спілки, присвяченого, власне, питанням творчості», — заявив В.Баранов.

Але нове керівництво спілки сподівається змінити ситуацію на краще.

«Ми відновили посаду секретаря по роботі з творчою молоддю, її обіймає Сергій Пантюк. І ще цього року, в грудні, сподіваємося реалізувати кілька молодіжних проектів», — сказав В.Баранов.

Окрім того, в планах НСПУ є комерційні проекти та вихід в інтернет.

«Плануємо створити літературну агенцію, яка інформуватиме про здобутки українських видавництв, фестивалів, презентацій, літературні новини, а також надаватиме змогу придбати ту чи іншу книжку (інтернет-книгарня має стати підрозділом агенції). На жаль, сьогодні централізована мережа книгорозповсюдження зруйнована. Задекларували створення потужного веб-порталу НСПУ, де всі охочі зможуть читати і тексти сучасних авторів, і твори класиків, дізнаватися про всі спілчанські заходи не тільки в Києві, а насамперед в обласних організаціях», — розповів новий керівник письменників.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути