chrome firefox opera safari iexplorer

У “Мистецькому Арсеналі” стартував форум сучасного мистецтва

02 листопада 2011 о 15:13

З викликом та глибоким художнім задумом стартував 6-ий форум сучасного мистецтва Art Kyiv Contemporary. В рамках наймасштабнішого вітчизняного форуму актуальні роботи презентували понад три десятки галерей з України, Росії, Німеччини, Франції та Швейцарії.

“Чутки повзуть про “Мистецький Арсенал”, про українське мистецтво — і це головна мета, щоб нас побачили і почули про нас в світі, щоб це було хорошим стимулом для розвитку українського мистецтва, адже, як не крути, але кожному митцю потрібна його участь у різних проектах, потрібна його наявність у музейних та приватних колекціях”, — каже генеральний директор «Мистецького Арсеналу» Наталія Заболотна.

Не обійшлося і без творчих експериментів. В рамках паралельної програми, у співпраці з авторитетними мистецькими інституціями, показали і кілька спецпроектів. Японську платформу — унікальну ретроспективну виставку шести художників, що народилися у 1965 році, польську програму “Східноєвропейський резонанс”, що в мистецькому ключі досліджує зв’язки між людьми, владою та капіталом, а також — французький проект “Roll-On, Roll-off” — про українських моряків з Марселю з кількатонним авіаційним двигуном у центрі експозиції.

“Це був експеримент. Адже люди на човні — унікальні. Вони довго у закритому просторі, не бачать нічого навколо. Там лише відчуття, лише людина і машина”, — каже відео художниця з Франції Марі Ренерт.

“Тут, у арсеналі, ми відчуваємо силу. Це місце майбутнього, у ньому сучасне мистецтво починає звучати особливо, ми це відчули”, — сказала художниця з Японія Мікі Окабе.

Не відстають і українські митці та галеристи. Вони показують тривимірні картини, іронізують на історичні теми та експериментують з підручними матеріалами. До прикладу, в інсталяції “Український прапор” використали кілька сотень окулярів та газетні вирізки — історія країни в обличчях та подіях за 20 років, а на кількаметрового Майкла Джексона пішло більш як 7,5 квадратних метрів дзеркала.

“Я, чесно кажучи, задумався про його значення, коли він помер. До цього я його не дуже серйозно сприймав. До цього я тільки чув якісь кримінальні історії, а коли ним цікавишся, виявляється, він дуже любив кіч, всякі блискучі речі. Я думаю, що це в дусі його смаку. Я думаю, якби він його побачив — він би його купив”, — сказав скульптор Олександр Алексеєв.

Також в рамках Art Kyiv Contemporary заплановані майстер-класи та спеціальні покази. Експозиція відкрита для відвідувачів до 13 листопада.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути