chrome firefox opera safari iexplorer

У столиці можуть заборонити зубні пасти і пральні порошки

23 листопада 2011 о 14:18

Компанія «Київводоканал» виступає за заборону на законодавчому рівні фосфатовмісних миючих засобів.

Як повідомляє прес-служба компанії, використання зубних паст, пральних порошків та інших миючих засобів може обернутися катастрофою для Києва. Адже активний мул Бортницької станції аерації, який застосовується для біохімічної очистки води, може втратити очисні властивості через велику кількість фосфатів у воді.

«Наразі ситуація з очисткою стічних вод на Бортницькій станції аерації досягла критичної межі і невдовзі може призвести до скиду недостатньо очищених стоків у Дніпро», — сказав начальник БСА Володимир Бражник.

Відповідно до законодавства України, дозволяється імпортувати і застосовувати пральні порошки, що містять у собі до 22 % фосфатів.

«Київводоканал» у свою чергу наголошує на необхідності повної заборони фосфатовмісних миючих засобів на законодавчому рівні.

У компанії пропонують здійснити такий перехід плавно, в три етапи. Зокрема, з початку 2012 року ввести екологічний збір за використання фосфатовмісних сполук в мийних засобах, з січня 2013 – скорочення їх до 10%, а з січня 2015 – повну заборону їх використання на території України.

«Нам не потрібно видумувати щось нове – ми лише повинні перейняти досвід інших країн у вирішенні цієї проблеми. У Японії до 1986 року в пральних порошках фосфатів не було взагалі. На Заході вже понад 10 років тому відмовилися від застосування в побуті порошків, що містять фосфатні домішки. Закони про заборону фосфатів у прально-мийних засобах діють у Республіці Корея, на Тайвані, у Гонконгу, Таїланді та у Південно-Африканській Республіці. У США такі заборони охоплюють понад третину штатів», — розповіла заступник гендиректора з юридичних питань Віта Струкова.

«Київводоканал» закликає усіх небайдужих зробити свій внесок у здорове майбутнє себе та своїх дітей, залишивши інтерактивний голос у підтримку листа-звернення до найбільших міжнародних виробників миючих засобів.

Лист-звернення для підпису та поширення буде надіслано усім водоканалам України, екологічним організаціям та  найбільшим навчальним закладам країни.

Залишити свій інтерактивний голос можна на сайті Київводоканалу.

6 червня

Інші дати
Вознесіння Господнє (у християн східного обряду)
Свято Вознесіння Господнього належить до числа дванадцяти найбільших свят у церковному році і безпосередньо пов'язане із святом Воскресіння Ісуса Христа. Відзначається воно на сороковий день після Великодня.
Розгорнути
Євген Вульф
1885 – український та російський учений-ботанік, біогеограф, флорист. Автор гербарію кримської флори, організатор Ботанічного музею, склав першу ботаніко-географічну карту цього регіону
Розгорнути
Народився Михайло Микиша
(1885, м.Миргород, Полтавська область - 1971) – український оперний та камерний співак, педагог.
 
Розгорнути
Народився Осип Дерибас (Дон Хосе де Рибас)
(1749, м. Неаполь, Італія  - 1800) – російський адмірал іспанського походження, засновник одеського порту та м. Одеси.
 
Розгорнути
Народився Ігор Сікорський
(1889, м. Київ — 1972) – український інженер, авіаконструктор, один з піонерів авіа будівництва, «батько» світового вертольотобудування. Створив літаки «Гранд», «Русский витязь», «Илья Муромец», які поклали початок багатомоторній авіації. На літаках Сікорського були вперше здійснені рейси через Атлантичний та Тихий океани.
«Сікорський – людина, яка втілила мрію Леонардо да Вінчі» (Михайло Згуровський)
Розгорнути
1768 – Максим Залізняк та Іван Ґонта підняли повстання гайдамаків проти поляків (початок Коліївщини)
Колії́вщина — селянсько-козацьке повстання на Правобережній Україні у 1768 році проти кріпосницького, релігійного та національного гніту шляхетської Польщі. Очолив це повстання виходець із запорозької бідноти Максим Залізняк, а його найближчим сподвижником став Іван Гонта. Коліївщина стала найвищим етапом гайдамацького руху.
Сини мої, гайдамаки! Свiт широкий, воля, - Iдiть, сини, погуляйте, Пошукайте долi. Сини мої невеликi, Нерозумнi дiти, Хто вас щиро без матерi Привiтає в свiтi? Сини мої! орли мої! Летiть в Україну, - Хоч i лихо зустрiнеться, Так не на чужинi. (Тарас Шевченко)
Розгорнути