chrome firefox opera safari iexplorer

У стічних водах Києва вміст шкідливих речовин перевищено вдвічі

17 листопада 2011 о 17:47

Вміст фосфатів та азоту амонійного у стічних водах столиці перевищує норму у два рази. Про це повідомляє прес-служба «Київводоканалу».

У відомстві зазначили, що таким чином зростає токсичний вплив цих речовин на біоценоз активного мулу Бортницької станції аерації, що може призвести до втрати мулом його очисних властивостей.

Згідно зі статистикою, основним джерелом надходження азоту амонійного та фосфатів у стічні води Києва є побутовий сектор — широке використання миючих засобів призвело до появи у стоках нових типів хімічних сполук. Це викликає серйозні ускладнення при біохімічному очищенні. Навіть незначна їхня кількість викликає порушення кисневого балансу, створюючи негативні умови для розвитку біоценозу активного мулу.

Відповідно до проекту БСА (виконаного проектним інститутом «Київпроект» у 1960-х) на очищення біогенних елементів споруди взагалі не розраховувалися.

У «Київводоканалі» неодноразово заявляли про необхідність повної заборони фосфатовмісних миючих засобів на законодавчому рівні, але жодного кроку в цьому напрямку досі не зроблено.

Зараз ВАТ АК «Київводоканал» вкотре звертається до всіх жителів і гостей столиці з проханням зберегти екологію міста для самих себе і своїх дітей і не використовувати миючі засоби, що містять фосфати.