chrome firefox opera safari iexplorer

Українців просять обмежити використання миючих засобів

22 квітня 2011 о 12:40

«Київводоканал» закликає Верховну Раду не зволікати із введенням обмежень на використання миючих засобів, що містять фосфати. Про це повідомили у прес-службі водоканалу.

Сьогодні цю речовину містять фактично всі пральні порошки та інші засоби, що продаються в Україні.

За словами фахівців, потрапляючи у водойми, фосфати стають добривом для інтенсивного росту синьо-зелених водоростей, тобто сприяють процесу цвітіння.

Кожен грам фосфатних сполук з пральних порошків викликає зростання 5-10 кілограмів синьо-зелених водоростей. А водорості, розкладаючись, виділяють у великих кількостях метан, аміак, сірководень, які знищують все живе у воді.

У «Київводоканалі» наголосили, що з середини 90-х років концентрація фосфатів в стічній воді, яка надходила на очисні споруди Бортницької станції аерації, зросла з 6-8 мг/л до 20-30 мг/л.

«Існуючі очисні споруди Києва були запроектовані та збудовані ще у 50-70-х роках і не розраховувалися на зняття забруднень з такими концентраціями. Отже, повністю забезпечувати очистку стічних вод до нормативних показників з кожним днем все складніше, що призводить до погіршення якості очистки стоків, які скидаються в Дніпро», додали у водоканалі.

У зв'язку з цим, керівництво водоканалу закликає представників влади не зволікати з розробкою заходів для виходу з цієї ситуації, крім того «Київводоканал» просить людей більш свідомо ставитися до вибору побутових миючих засобів та надавати перевагу безфосфатним порошкам.

Варто відзначити, що в країнах ЄС від використання фосфатовмісних миючих засобів відмовилися ще близько десяти років тому. Наявність фосфатів у складі миючих засобів жорстко регламентується на найвищому державному рівні.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути