chrome firefox opera safari iexplorer

У столиці відкрили музей хліба «Перевесло»

25 листопада 2011 о 11:41

У середній загальноосвітній школі №262 Подільського району Києва відкрили музей хліба «Перевесло».

Експозиції музею складаються з п’яти різних напрямків.

Перший – «Рідна земля» – поєднує відомості з географії (типи ґрунтів) і математики (розрахунки показників валового збору зернових культур в Україні).

Другий відділ – «Колиска хліба» –  висвітлює історичні відомості, легенди і міфи про виникнення та розвиток як землеробства, так і хлібопекарства, повідомляє прес-служба мерії.

Відділ «Хліб насущний» – містить відомості про біологічний склад різних видів борошна і технологію випікання хлібобулочних виробів.

У відділі "Жнива скорботи" зібрані матеріали про трагічні сторінки українських голодоморів. Тут же представлені роботи учнів з даної тематики.

А п’ятий відділ, який отримав назву «Без хліба немає пісень» –  зібрав великий літературний матеріал: оповідання, вірші, приказки, а також українознавчі відомості про різновиди обрядового хліба.

У цій секції можна на власні очі подивитися приклади таких різновидів хліба, муляжі якого було виготовлені з солоного тіста.

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...