chrome firefox opera safari iexplorer

Завтра в Києві пройде акція «Один день '33-го. Їжа Голодомору»

01 листопада 2011 о 11:26

2 листопада відбудеться захід «Один день '33-го. Їжа Голодомору».

В цей день юнацтво КМО «СУМ в Україні» частуватиме перехожих стравами, які споживали українці під час Голодомору 1932—1933. Діти пригощатимуть усіх охочих, аби спонукати пересічних людей пам’ятати про геноцид.

Серед наїдків:        

  • затируха – рідке пійло: вода і трішки грубо змеленого борошна (затірка);
  • коржаники – тертий буряк і листя;
  • блюваки – млинці з гнилої картоплі з домішками;
  • волок – варена лобода або інший бур’ян.

За інформацією організаторів, події передуватиме прес-конференція з нагоди презентації книги для дітей про Голодомор  «Зернятко надії» — збірка художніх творів, де відібрані за допомогою педагогів і психологів-консультантів прозові та поетичні твори допоможуть дитині дізнатися про Україну 1932—1933 років.

На презентації будуть присутні автори книги:  упорядник Людмила Юрченко та кандидат психологічних наук Людмила Гридковець. Вони розкажуть про спробу допомогти дорослим провести дитину через ті страшні часи, не травмуючи її психіки страшними подробицями та недосяжними для дитячого розуміння поняттями.

Видання схвалило Міністерство освіти і науки для використання у школах.

Нагадаємо, що з ініціативи Громадського комітету із вшанування пам'яті жертв Голодомору-геноциду 1932–1933 років 26 листопада 2011 року відбудеться всеукраїнський меморіальний захід у Києві біля Національного музею «Меморіал пам’яті жертв голодоморів», пройдуть вшанування у всіх містах країни. О 16-й годині 26 листопада – загальнонаціональна хвилина мовчання, під час якої мільйони українців запалять свічки біля Меморіалів Голодомору та на вікнах своїх домівок.

Дата і час зустрічі: 2 листопада 2011 р. об 11.00

Місце: м. Київ, вул. Ярославів Вал 9

Акредитація обов’язкова.

«Рідна країна»

19 листопада

Інші дати
День працівників гідрометеорологічної служби
Державна гідрометеорологічна служба, яка функціонує у складі Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, відіграє ключову роль в отриманні даних про поточні та очікувані гідрометеорологічні умови, сучасний клімат, його можливі коливання та зміни в майбутньому, прогнозування та попередження стихійних гідрометеорологічних явищ.
Розгорнути
День скловиробника
Професійне свято працівників скляної промисловості не випадково збігається з днем народження видатного російського вченого М. В. Ломоносова. Михайло Ломоносов був творцем хімічного виробництва глазурі, скла, порцеляни. Розробив технологію і рецептуру кольорового скла, які він використовував для створення мозаїчних картин. Винайшов порцелянову масу.
Розгорнути
День пам’яті Петра Дорошенка
(1627, м. Чигирин, Черкаська область – 1698) – визначний український державний, політичний та військовий діяч, гетьман України (1665 – 1676). Провів ряд важливих реформ, створив постійне 20-тисячне військо, встановив на українському кордоні нову митну лінію і почав карбувати власну монету. Стратегічною метою всієї внутрішньої і зовнішньої політики - було об'єднання під своєю владою Лівобережної і Правобережної України.
Розгорнути
Народлася Катря Гриневичева
(Катерина Василівна Гриневич; 1875, м.Винники, Львівська область - 1947) – українська письменниця, громадська діячка. Автор збірки новел «Непоборні», повістей «Шоломи в сонці» та «Шестикрилець». Померла 25 грудня 1947 р. в Німеччині, у Берхтесґадені, Баварія, похована там же.
Розгорнути