chrome firefox opera safari iexplorer

Гурт «Скай» відзначає першу творчу десятирічку

08 грудня 2011 о 10:45

Сьогодні в київському клубі «Стерео плаза» відбудеться великий концерт–святкування з нагоди першого десятиліття творчої діяльності однієї з найяскравіших поп–рокових формацій України «Скай». Як і годиться у подібних випадках, Олег Собчук і компанія запрошують на своє свято найближчих друзів. Серед яких побачимо Гайтану, Руслану, гурти «Друга Ріка», «Грін Грей», Гудімов, «Скрябін», «Брати Карамазови», «Гуаш», «ТНМК», «Піккардійська терція», Дмитра Шурова та легендарну польську групу «Будка суфлера», з якою наші хлопці записали спільний трек до «Євро–2012».

Нині вже є очевидним, що поряд iз «Другою рікою» та «Океаном Ельзи» «Скай» належить до грона найкращих поп–рокових команд країни. Про це свідчать не лише численні сольні концерти групи, незмінно високі місця у різноманітних хіт–парадах, але й активна громадянська позиція колективу. Втім про все по порядку...

Клім розгледів і повірив

Їхній початок був типовим для багатьох рок–команд. Дебютували молоді тернополяни у 2001–му, багато концертували, успішно виступали на майданчиках найзначніших у ті часи фестивалів «Червона Рута», «Перлини сезону», «Таврійські ігри». Ще задовго до доленосної зустрічі з директором лейблу «Лавіна мюзік» Едуардом Клімом, хлопці вже мали в творчому активі чимало авторських пісень, які свідчили про цілком самобутнє обличчя групи. Едуард Клім розгледів це, побачивши живий виступ «Ская» у проекті «Свіжа кров» на каналі М–1. Тоді він і запропонував хлопцям стати їхнім продюсером. Першим помітним хітом молодої команди став трек «Тебе це може вбити». Пісня потрапила до гарячих ротацій на багатьох радіостанціях, а відзнятий на цю пісню кліп уже тривалий час живе у телепросторі. Дебютний альбом «Те, що треба» та однойменне відео молода аудиторія прихильників команди зустріла з великим ентузіазмом. Нові пісні «Як мене звати» та «Best друг» привертали увагу суспільства до кричущої проблеми поширення СНІДУ в Україні і не могли пройти непоміченими — на ці композиції було відзнято відеокліпи, які сподобалися своєю щирістю і правдивістю. У листопаді 2007–го року на музичному ринку країни з’явився другий альбом групи під назвою «Планета Скай». Цю подію Едуард Клім прокоментував так: «Постійно слідкуючи за творчою еволюцією команди, бачу насамперед значне зростання професіоналізму, а це — тішить. До того ж другий альбом «Планета Скай» можу впевнено назвати кращим поп–роковим альбомом України у 2007–му...» «Ми давно хотіли показати наше бачення справжньої музики, — каже лідер–вокаліст гурту Олег Собчук. — Наші пісні про речі, які є справді цінними в цьому житті. Ось це і є наша своєрідна планета».

Початок великого шляху

Навесні 2008–го «Скай» отримує премію «Не попса», засновану радіостанцією «Джем ФМ». Лідер–вокаліст Олег Собчук став переможцем у номінації «Кращий вокаліст». Переможцем номінації «Кращий альбом року» була визнана платівка «Планета Скай». Тоді ж група вирушила у концертний тур 26–ма містами України разом з Юрієм Шевчуком iз «ДДТ» та «Братами Карамазовими». Тур було присвячено 1000–літтю хрещення Русі. На запитання про міжнародні контакти групи її лідер Олег Собчук відповів так: «Наприкінці 2009–го року наша команда виступила на міжнародному фестивалі у Польщі, в рамках заходів, присвячених громадській акції «Бо я був чужинцем». З–поміж усіх українських колективів організатори запросили саме нас виступити із сольним концертом у місті Люблін. Творчі контакти з Польщею поновилися вже на початку січня 2010–го під час 18–го фіналу так званого «Великого оркестру святкової допомоги». Тоді група «Скай» виступила на головній сцені польського міста Жешув. До речі: «Великий оркестр святкової допомоги» є органічною частиною знаменитого польського міжнародного фестивалю «Зупинка Вудсток». Імпреза, яка проходить влітку, є акцією–подякою за зібрані протягом зими кошти. Окремою і дуже цікавою для нас стала співпраця з легендарною польською формацією «Будка суфлера». Разом ми створили пісню, присвячену чемпіонату «Євро–2012». Відповідно і вони, і ми братимемо участь у міжнародній культурній програмі, присвяченій цій події».

У 2009–му групу було вдруге нагороджено премією «Не попса» — цього разу за відеокліп «Подаруй світло». Паралельно група бере участь у багатьох благодійних акціях — «Не будь байдужим», «Студреспубліка», у турі за відбудову храмів «З вірою та любов’ю». У травні 2010–го хлопці стають лауреатами конкурсу «Фаворити успіху» в номінації «чоловічий гурт». Ще однією важливою подією у житті групи став вихід третього альбому «Знак оклику», який, по суті, представив нове, доросліше творче обличчя команди. Олег Собчук вважає, що перша десятирічка творчого життя групи «Скай» — це лише початок великого музичного шляху. Вони справді отримали підтримку публіки, мають своїх численних симпатиків, але ставляться до цього як до своєрідного авансу... Водночас для групи це відповідальний іспит на витривалість, який вони вже склали. Святкування цієї дати — це лише трамплін для нових звершень у майбутньому. Головне — вони готові для цього.