chrome firefox opera safari iexplorer

Почніть із себе..

25 грудня 2011 о 00:53

Випадково натрапила на новину про те, що з наступного року в Білорусі набуває чинності закон «Про поводження з тваринами». Під час вигулу собак їхні власники повинні бути тверезими, мати лопатку й пакет, щоб прибирати екскременти.

Собака має бути на повідку й у наморднику, гуляти з ним можна тільки на спеціальних майданчиках. Тварин заборонено бити, травмувати, катувати, зокрема в ритуальних цілях. Не можна піддавати «надмірним фізіологічним навантаженням», нацьковувати собак на людей і на інших тварин.

Подібні закони діють у країнах Євросоюзу. У Парижі 2001-го підрахували: щодня на вулицях і в скверах залишається до 16 тонн собачого лайна (gazeta.ua)

Цікаво, а скільки тонн цього непотребу залишається на вулицях столиці України, яка прийматиме у наступному році Євро-2012?

Чи готові іноземці зустрітися з українськими реаліями нецивілізованості місцевих любителів тварин, і чи готові вони до «вляпання» під час повернення до готелю або під час прогулянок київськими сквериками? Адже собачі посліди не лише під деревами – вони навіть на пішохідних доріжках...

Особливо вражають вранішні вигулювання собак їхніми «турботливими» опікунами... Хто не бачив зранку, поспішаючи на роботу, а потім ввечері «собачок», які стрімголов вилітають із під’їздів та сідають під першим ліпшим кущиком, або біля колеса чиєїсь машини, або – прямо посеред тротуару…

Жодна моя спроба хоч якось вплинути на свідомість таких «любителів природи» не мала успіху. Чула різне – від лаконічного «Не ваше діло» до звинувачень у нелюбові до всього живого на цьому світі.

Мало того, гуляти з дитиною на вулиці через цю проблему теж небезпечно. Адже нормальну, рухливу дитину важко направити гуляти лише тим маршрутом, який обираєш ти сам. Навіть на подвір’ях шкіл зустрічаєш «посліди» тварин, та і собак там частенько теж вигулюють, незважаючи на заборонну табличку на огорожі. А про дитячі майданчики з пісочницями казати, напевне, не треба...

Словом, прагнучи до Європи, мабуть, треба насамперед змінитися нам – принаймні спробувати бути більш цивілізованими і поважати тих, хто живе поряд з нами – у будинку, у подвір’ї, у цій країні загалом… А поки що до омріяної Європи нам дуууже далеко, як виявилося, і до Білорусі вже теж.

Киянка

17 листопада

Інші дати
Міжнародний день студентів
Цей день приурочений події, яка сталася в колись окупованої нацистами Чехословаччини. 28-го жовтня 1939-го року студенти та викладачі празьких університетів виступили на мирну демонстрацію на знак річниці утворення свого історичного держави. Фашисти, побачивши непокору з боку народу захопленої ними території, цинічно розігнали цю мирну демонстрацію, застосовуючи властиву їм жорстокість, внаслідок чого був убитий Ян Оплетал, один із студентів медичного факультету. Його похорони переросли у відкриту і масову акцію протесту. Почалися арешти. З ранку, 17-го листопада 1939-го року, прагнучи придушити виниклий настрій народних мас, карателі оточили празькі студентські гуртожитки і заарештували понад 1200-т студентів, а також ряд представників викладацького складу, з яких дев’ятеро активістів та студентів цього руху демонстративно стратили в катівнях в’язниці празького району Рузіне без суду. Решта були відправлені в концтабір Заксенхаузен. Побоюючись подальшого опору, за особистим наказом Гітлера всі вищі навчальні заклади Чехії були закриті до кінця війни.
Розгорнути
Народився Михайло Щепкін
(1788, Росія – 1863) – визначний актор української та російської сцени. Викуплений з кріпацтва І.Котляревським та іншими. В українському репертуарі був першим Виборним та Чупруном у п'єсах І.Котляревського «Наталка-Полтавка» та «Москаль-Чарівник», що залишилися кращими в його доробку.
Розгорнути
Народився Григорій Кочур
(1908, с. Феськівка Чернігівської обл. - 1994) - український перекладач, поет, літературознавець, громадський діяч. Автор книг "Друге відлуння", "Інтинський зошит" та ін.
Розгорнути