chrome firefox opera safari iexplorer

Сттоличних таксі стане менше, а їх послуги подорожчають

01 грудня 2011 о 09:47

Міністерство інфраструктури розробляє законопроект, який кардинально змінить ринок таксі. Документ покликаний вивести із тіні перевізників, які у 80% випадків працюють нелегально.

Таксистів зобов'яжуть встановити таксометри та отримати три види дозвільних карток (аналог ліцензії). За відсутність лічильника в автомобілі — водієві буде загрожувати досить серйозний штраф у 1700 гривень. Проводити перевірки таксистів на дорозі буде доручено даїшникам, пише Сегодня.

«Якщо таксометр не буде включений в салоні в присутності пасажира — теж штраф 1700 гривень», — сказав голова Профспілки таксистів України Василь Попик, який брав участь у розробці закону.

Проектом також передбачається запровадження трьох видів карток: для водія таксі, для водія на замовлення (наприклад, обслуговування весіль) і для інформаційно-диспетчерських служб.

Видавати їх будуть місцеві органи влади, а не Головна автотранспортна інспекція. "Таксистові можуть або видати картку, або відмовити (підстав лише дві — недостатня подана інформація або несплата грошей за оформлення картки). Вартість одноразової картки — одна мінзарплата (з 1 грудня — 1004 грн).

Ще одне нововведення — диспетчерські служби будуть реєструватися і працювати за чіткими правилами. Зараз вони — посередники, які отримують з таксистів плату за зв'язок з клієнтом, і ні за що не відповідають, пояснює Попик. Найчастіше диспетчери не знають водіїв (ті просто платять за рацію і їздять самі по собі). У результаті пасажир може сісти в машину до людини, яка щойно отримала права.

Але є і зворотна сторона медалі. Якщо таксисти легалізуються, то їх стане менше. А через зменшення кількості пропозицій ціна послуг може зрости, говорять експерти. Також стане складніше викликати машину.

7 грудня

Інші дати
Народився Микола Устиянович
(1811, м. Миколаїв, Львівська область – 1885) – українського письменника і громадського діяча. Окремі його вірші ««Верховино, світку ти наш», «Гей, браття опришки» стали українськими народними піснями.
Розгорнути
Народився Микола Вороний
(1871, м.Дніпропетровськ - 1938) - українського поета, громадсько-політичного діяча, театрознавця, перекладача. У 1917 р. був одним із засновників і режисерів Українського національного театру. Автор поетичних збірок «Ліричні поезії», «В сяйві мрій», поеми «Євшан-Зілля».
Розгорнути
Народилася Катерина Білокур
(1900, с.Богданівка, Київська область – 1961) – українська художниця-самоучка, майстер українського народного декоративного живопису. Автор картин «Півонії», «Богданівські яблука», «За селом», «Натюрморт», «Хата в Богданівці», «Гай», «Колгоспне поле» та ін.
«Як би ми мали художницю такого рівня майстерності, то змусили б заговорити про неї цілий світ!» (Пабло Пікассо про Катерину Білокур)
Розгорнути