chrome firefox opera safari iexplorer

У буферній зоні Софії Київської будуватимуть спорткомплекс?

13 грудня 2011 о 18:00

Влада Києва планує нове будівництво в буферній зоні Софії Київської – на вулиці Прорізній, 14 буде побудовано спортивний комплекс.

Як заявив голова комісії Київради з питань культури та туризму Олександр БРИГИНЕЦЬ, відповідне питання розглядатиметься на сесії Київради 15 грудня 2011 року, повідомили у прес-службі депутата.

«Замість спортивного майданчика гімназії № 48 хочуть побудувати спортивний комплекс. По-перше, далеко не завжди в побудовані біля шкіл новітні спортивні комплекси пускають учнів шкіл. Часом вони перетворюються на потужні комерційні заклади. По-друге, проти будівництва на п’ятачку між будинками нової споруди категорично виступають жителі навколишніх будинків. Ну й додайте таку «дрібницю»: будівництво відбуватиметься в буферній зоні Софії Київської на особливо цінних землях», — сказав О.БРИГИНЕЦЬ і додав, що таке будівництво має бути як мінімум узгоджене з ЮНЕСКО та місцевими і національними пам’яткоохоронними органами.

«Зрозуміло, ніяких узгоджень не зроблено», — зазначив О.БРИГИНЕЦЬ.

На думку депутата, прийняттям рішення про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою, який передбачає побудову спортивного комплексу на Прорізній, 14, влада спровокує новий громадський конфлікт, а також дасть нові підстави ЮНЕСКО ставитися до нашого міста як до антикультурної резервації, якою керують культурно неосвічені варвари.

«Сподіваюсь, що депутати Київради не підтримають цей проект рішення, щоб не ганьбити київську владу в очах киян, а Київ в очах світової громадськості», — висловив сподівання О.БРИГИНЕЦЬ.

Проект рішення Київради «Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки управлінню освіти Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації на вул. Прорізній, 14 у Шевченківському районі м. Києва для експлуатації та обслуговування гімназії № 48 та прибудови спортивного комплексу» внесений на сесію Київради 15 грудня 2011 року.

17 листопада

Інші дати
Міжнародний день студентів
Цей день приурочений події, яка сталася в колись окупованої нацистами Чехословаччини. 28-го жовтня 1939-го року студенти та викладачі празьких університетів виступили на мирну демонстрацію на знак річниці утворення свого історичного держави. Фашисти, побачивши непокору з боку народу захопленої ними території, цинічно розігнали цю мирну демонстрацію, застосовуючи властиву їм жорстокість, внаслідок чого був убитий Ян Оплетал, один із студентів медичного факультету. Його похорони переросли у відкриту і масову акцію протесту. Почалися арешти. З ранку, 17-го листопада 1939-го року, прагнучи придушити виниклий настрій народних мас, карателі оточили празькі студентські гуртожитки і заарештували понад 1200-т студентів, а також ряд представників викладацького складу, з яких дев’ятеро активістів та студентів цього руху демонстративно стратили в катівнях в’язниці празького району Рузіне без суду. Решта були відправлені в концтабір Заксенхаузен. Побоюючись подальшого опору, за особистим наказом Гітлера всі вищі навчальні заклади Чехії були закриті до кінця війни.
Розгорнути
Народився Михайло Щепкін
(1788, Росія – 1863) – визначний актор української та російської сцени. Викуплений з кріпацтва І.Котляревським та іншими. В українському репертуарі був першим Виборним та Чупруном у п'єсах І.Котляревського «Наталка-Полтавка» та «Москаль-Чарівник», що залишилися кращими в його доробку.
Розгорнути
Народився Григорій Кочур
(1908, с. Феськівка Чернігівської обл. - 1994) - український перекладач, поет, літературознавець, громадський діяч. Автор книг "Друге відлуння", "Інтинський зошит" та ін.
Розгорнути