chrome firefox opera safari iexplorer

У Латвії вишиватимуть 5-метровий український рушник

23 грудня 2011 о 16:27

Українська громада Латвії, яка цього року відзначає своє 100-річчя, вирішила розпочати новий 100-річний етап свого перебування на латвійських теренах культурно-мистецькою акцією «Вишиваймо Рушник українців Латвії».

Українські майстрині з усієї Латвії вишиватимуть рушник довжиною п’ять метрів. Акція має на меті презентувати в цій країні традиції української вишивки, а також виховувати у представників діаспори почуття національної свідомості й гордості за Україну, повідомляє Радіо Свобода.

Ідея вишити найдовший Рушник українців Латвії виникла у місцевих українок Тетяни Лазди, Олени Грабар та Тетяни Дудченко. Організацію акції взяло на себе Об’єднання українських товариств Латвії. Допомога надійшла також із України.

«Домоткане полотно з нитками і побажаннями «рівних хрестиків» нам надіслала з Коломиї родина Оксани Довірак, а схему рушника допоміг розробити хлопець з Києва Тарас Кулик. Рушник вишиватимемо червоними та чорними нитками. Червоний колір символізує радість, енергію, життя, а чорний – землю, багатство», – зазначила керівник українського культурного центру «Джерело» з Єлгави Тетяна Лазда.

Центральним мотивом Рушника українців Латвії буде «Вазон – Дерево життя», як символ безсмертя. Квіти у Вазоні символізуватимуть українські товариства Латвії, а коріння – Україну.

По центру рушника буде вишитий віночок з дубового листя та калини, як символи Латвії та України. Його вишиє найстаріша українська майстриня Латвії, 90-річна Стефанія Ваврух. Вишиті нею роботи прикрашають клуб-кав’ярню «Дніпро» у Ризі.

У процесі вишивання рушника братимуть участь молодь, представники місцевої влади, ЗМІ, інші національні товариства Латвії, щоб привернути увагу до традицій українського народу.

 

23 грудня

Інші дати
Народився Степан Тимошенко
(1878, с.Шпотівка, Сумська область – 1972) – український вчений у галузі механіки. Автор фундаментальних праць з теорії опору матеріалів, теорії пружності та коливань. Один із організаторів і перших академіків Української академії наук. Основоположник школи прикладної механіки в США.
Розгорнути