chrome firefox opera safari iexplorer

У центрі Чернігова встановили годинник з курантами

29 грудня 2011 о 12:53

В центрі Чернігова, на будівлі обласного апеляційного суду, встановлено і запущено годинник з курантами, передає кореспондент УКРІНФОРМу.

«Жодної бюджетної копійки на цей годинник не витрачено. Це — подарунок місту. Основну допомогу в його придбанні надав народний депутат України Сергій Андрос», — повідомив голова апеляційного суду Чернігівської області Садіг Тагієв.

Він також висловив переконання, що цей годинник додасть Чернігову величності і значимості, особливо в очах туристів, які відвідуватимуть місто в період проведення чемпіонату «Євро-2012».

С. Тагієв розповів, що сам він — людина, небайдужа до годинників і його хобі — ремонт їх старовинних моделей. Ідея встановити куранти на башті будівлі суду виникла в нього невдовзі після переїзду в Чернігів. Ділячись нею зі знайомими, він таки знайшов людей, які зголосилися реалізувати її.

Виготовлено годинник спільними зусиллями підприємств Києва, Луганська та Харкова. Його час із точністю до долі секунди виставлятиметься супутником через GPS-прилад, який раз на добу виходитиме в космос на зв'язок.

Відтак, годинник у Чернігові — найточніший. Керуватиметься він пультом дистанційного управління. Програмне забезпечення годинника дозволяє виставляти перед його боєм 60 мелодій.

«На Новий рік ми включимо куранти на цілу добу. А так, щодня, вони звучатимуть з 7 ранку до 21-ї вечора, щоб не заважати мешканцям розташованих поблизу будинків. Бій курантів, виставлений на 100%-ву гучність, буде чутно в радіусі 6 км. Зараз гучність не перевищує 50%», — поінформував С. Тагієв.

Будівля апеляційного суду розташована на центральній — Красній площі Чернігова, де сяє вогнями головна ялинка обласного центру. Як відмітив голова суду, годинник з курантами в центрі міста досі мали тільки Запоріжжя та Миколаїв.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути