chrome firefox opera safari iexplorer

У Закарпаття з'явився власний туристичний символ

21 грудня 2011 о 10:20

Новий знак, як можливий бренд області, можна використовувати для рекламування Закарпаття за його межами.

Про це на прес-конференції в Ужгородському прес-клубі розповів Павло Чучка, голова комісії по міжнародних зв’язках і туризму Ужгородської міської ради.

Знак представляє собою стилізоване зображення едельвейсу – найбільш знаної квітки, що асоціюється саме із Закарпаттям. На зображенні у квітки п’ять пелюсток, розфарбованих у кольори добрих сусідів: Угорщини, Словаччини, Польщі, Румунії та України. В центрі розміщено герб Закарпаття, а оточують композицію зірочки, які символізують Європейський Союз.

Павло Чучка розповів, що область уже давно потребує впізнаваного символу, і час від часу роблять спроби створити такий знак, однак жоден, на жаль, не став популярним. Згадуючи про історію створення цього зображення Павло Чучка відзначив, що головна ідея належала невідомому автору, який схематично зобразив подібний малюнок на фестивалі «Пора Було фест». Цей малюнок побачив секретар Ужгородської міської ради Віктор Щадей. До створення також долучився Іван Небесник, який і втілив задум у графіці.

Федір Шандор, завідувач кафедри туризму УжНУ відзначив, що цей знак можна використовувати не лише як бренд нашої області, а й як своєрідний знак якості. Зокрема позначати ним заклади, які пропонують гостям справді автентичний закарпатський продукт. Адже не секрет, що прагнучи побачити щось колоритне і цікаве, туристи часто почуваються трохи ошуканими, адже велика кількість ресторанів, кафе, готелів та інших закладів пропонують лише стандартні речі, які можна знайти в будь-якому куточку світу.

Вже виготовлено два види значків, які можуть стати хорошим сувеніром для туристів. Також віддруковано календар на 2012 рік, де також використано нову символіку.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути