Французька актриса Марина Владі, вдова поета, актора і композитора Володимира Висоцького розкритикувала творців фільму «Висоцький. Спасибі, що живий».
"Я отримую з усіх країн світу велику кількість запитань щодо моєї реакції на фільм "Висоцький. Спасибі, що живий, уривок з якого є в інтернеті. Досі я відмовлялася про це говорити, бо вважаю, що ця стрічка ображає Висоцького, його мистецтво, його пам'ять, а також наше спільне життя ", — сказала актриса в інтерв'ю Известиям.
Вона зізналася, що її шокувало вже те, що фільм був знятий за допомогою старшого сина Висоцького.
"Це вже мене шокувало. І я бачила, як син вихваляється тим, що, домагаючись для актора найбільшої схожості з Висоцьким, вони зробили копію з силікону з посмертної маски Володі, яку я сама зняла. Це не тільки скандально, а навіть страшно. Це аморально й неетично. І якби я була віруючою, я б сказала, що це гріх. Я в розпачі і засмучена ", — сказала Владі.
Деякі кінокритики згодні з Владі в тому, що фільм режисера Петра Буслова є певною помстою сина батькові за його зв'язок з чужою йому жінкою з Парижа, повідомляє РБК.
Видання зазначає, що стрічка здебільшого присвячена не самому співакові, а його оточенню, друзям і знайомим. Творці фільму не зуміли достовірно відтворити образ великого музиканта, поета і актора, кумира мільйонів радянських і російських громадян. Зображений у фільмі співак, що страждає від наркотичної залежності, руйнує потужну харизму Висоцького. Режисер фільму Буслов по суті зняв стрічку про шкоду наркотиків, що руйнують навіть великих людей.
У якості інших, менш значущих помилок відзначаються історичні неточності: так, мова героїв фільму, їхня зовнішність часто не відповідає часу дії стрічки.
Нагадаємо, що фільм, присвячений популярному радянському співаку і поету Володимиру Висоцькому, вийшов 1 грудня 2011 року. У перші дні після виходу фільму «Висоцький. Спасибі, що живий» у московських кінотеатрах був аншлаг. Проте стрічка викликала у росіян змішані почуття.
Водночас, кожен десятий росіянин вважає біографічну стрічку Петра Буслова «Висоцький. Спасибі, що живий» найкращим фільмом року.