chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві презентували видання про автентичний одяг українців

19 січня 2012 о 12:40

17 січня у столичному музеї Івана Гончара було представлено нове ілюстроване видання„Традиційне вбрання українців. Том ІІ. Полісся. Карпати".

У книзі представлено 100 зразків традиційних комплексів автентичного одягу кінця XIX — початку XX століть, а також антикварних прикрас та аксесуарів з 22 музейних і приватних колекцій України.

Автор видання – етнолог, кандидат історичних наук Оксана Косміна.

— Проект тривав 5 років. Об'їздили всю Україну, більшість районних музеїв, бо хотіли показати ті зразки, які ще ніде не друкувались.

Видання на 160 сторінок містить резюме англійською мовою. Під час презентації книга продавалася за 200 грн. Представники видавництва повідомили, що видання здійснене за їхній кошт і це найменша можлива ціна, у самому ж видавництві книга коштуватиме дорожче.

Частину експонатів було відзнято в музеї Івана Гончара.

— Окремо фотографували фрагменти вишивки і ткацтва. У традиційному одязі дуже багато деталей, які хочеться розглянути ніби під лупою, — розказав Юрій Мельничук, заступник директора з науково-фондової роботи музею.

Під час презентації було проведено майстер-клас вив'язування жіночих головних уборів. На завершення пройшла автограф-сесія Оксани Косміної. У майбутньому етнограф планує видати книгу за матеріалами Російського етнографічного музею, де зібрані унікальні українські костюми, починаючи з середини XIX століття.

Перший том „Традиційного вбрання", у якому представлений одяг Центральної України, Полтавщини, Слобажанщини, вийшов три роки тому.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути