chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві презентують унікальні релігійні видання

04 жовтня 2012 о 09:04

Напередодні Дня вчителя, 4 жовтня 2012 року, о 19:00 у приміщенні столичного музею «Духовні скарби України» презентують унікальні релігійні видання. Серед учасників та запрошених гостей заходу відомі діячі вітчизняної культури, науки, політики, представники дипломатичного корпусу, повідомляє РІСУ з посиланням на Рrostir.museum.

В експозиції буде представлено понад 30 унікальних релігійних видань різних часів. Серед раритетів, в першу чергу, виділимо стародруки видані у Києві: книгу Іоникія Галятовського «Месія правдивий» 1669, Біблія надрукована у 1779 році, Апостол 1630 року, Євангіліє 1746 та 1697 років. Крім того, на виставці покажуть коштовні видання XVII – XIX століть з інших українських міст, а також з Росії та Молдови.

Левова частина експонатів ніколи раніше не демонструвалась в Україні публічно: це книги, що зберігаються у приватних колекціях та фондах Національного музею історії України.

Ключове місце в експозиції займає «Біблія з літографіями Далі» — книга з майже піввіковою історією, яка почалась з ідеї італійського колекціонера Джузеппе Альбаретто проілюструвати Святе Письмо роботами славетного сюрреаліста. Примірник оздоблений шкірою, коштовним та напівкоштовним камінням.

У програмі заходу:
1. Урочисте відкриття.
2. Презентація українського видання легендарної “Біблії з літографіями Сальвадора Далі”.
3. Передавання у дар коштовних колекцій примірників “Біблії з літографіями Сальвадора Далі” державі Іспанія та представникам вітчизняних культурних інституцій
4. Екскурсія виставковими залами: представлення унікальних експонатів провідними науковцями та власниками колекцій.
5. Спілкування під час “Далі — частування”

Пам’ятки українського друкарства надали для експозиції приватні колекціонери: І. Понамарчук, О. Прогнімак, А. Уманський та Національний музей історії України.

Виставка триватиме для відвідування з 5 по 18 жовтня 2012 р. і стане визначною та пам’ятною подією у культурному житті столиці.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути