chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві відкрили меморіальну дошку Анатолію Погрібному

13 січня 2012 о 22:09

Сьогодні, 13 січня, у Києві на будинку, де мешкав державний та громадський діяч, письменник, вчений-літературознавець Анатолій Погрібний ( вул. Будівельників 32/2), урочисто було відкрито меморіальну дошку.

Відкриття пам’ятного знаку відбулося за сприяння Заступника Голови Верховної Ради України Миколи Томенка, повідомляє його сайт.

Микола Томенко звернувся до присутніх на урочистому заході відомих громадський діячів та професорів Київського національного університету Т.Шевченка із закликом наслідувати приклад Анатолія Погрібного і всіляко захищати українську історію, українську культуру, українські традиції.

Віце-спікер нагадав, що був одним із організаторів перших студентських мітингів в Київському університеті в період боротьби за незалежність України. Він розповів, що студентські дії тоді підтримували такі викладачі, як Анатолій Погрібний.

«Тоді ми ставили собі за мету перетворити Київський університет з університету А.Вишинського (прокурор СРСР, заст.наркома юстиції, причетний до розстрілу української інтелігенції) в університет М.Бердяєва і М.Грушевського», — сказав Микола Томенко. За його словами, на сьогодні сталінське минуле вдалося подолати, але тепер маємо нові виклики і проблеми.

«Сьогодні Київський університет швидше нагадує університет Дмитра Табачника, а мусить бути університетом Тараса Шевченка, Михайла Грушевського, Анатолія Погрібного», — додав політик.

На думку Миколи Томенка, було би справедливо і надалі об’єднати зусилля у вшануванні пам’яті цього видатного вченого і підготувати перейменування вулиці, на якій він мешкав більше 20 років, з вулиці Будівельників на вулицю Анатолія Погрібного.

Більше про Анатолія Погрібного можна почитати тут

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути