chrome firefox opera safari iexplorer

Аеропорти «Львів» та «Бориспіль» готують до приватизації?

07 лютого 2012 о 18:03

Аеропорти «Львів», «Бориспіль» та «Запоріжжя» готують до концесії.

Джерела, які побажали залишитись анонімними, надали бюро журналістських розслідувань «Об’єкт 2012. Уся правда про Євро» копії документів, що підтверджують намір влади передати аеропорти у концесію, повідомляє ZIK.

Кабінет Міністрів України підготував проект постанови, якою хоче включити згадані летовища у перелік держпідприємств, що підлягають здачі в концесію (тобто надання в оренду приватним особам чи компаніям терміном до 49 років).

Щоправда, наразі свого погодження ще не дали у Міністерстві фінансів України. Там пояснили, що на сьогодні немає економічної доцільності віддавати аеропорти у концесію. Адже летовища приносять чималий прибуток державі.

«Аеропорти «Бориспіль» та «Львів» є прибутковими підприємствами (обсяг чистого прибутку підприємств за 2010 рік становив відповідно 418,5 млн грн та 10 млн грн)», — про це йдеться у листі № 33351 від 30.12.2011 р. першого заступника Міністра фінансів України А. Мярковського до Міністерства інфраструктури України.

Утім, такі обставини навряд чи зможуть зупинити концесію. Міністерство інфраструктури України, очільником котрого є віце-прем’єр-міністр України Борис Колесніков, окремим дорученням № 41/16/11-12 від 17.01.2012 р., звернулось до керівництва Львівського аеропорту з вимогою підготувати техніко-економічні розрахунки доцільності передачі летовища у концесію.

Генеральний директор ДП «Міжнародний аеропорт «Львів» Роман Гонтарєв у офіційному листі відповів, що немає нічого проти передачі майнового комплексу летовища у концесію, однак наразі немає потрібної інформації для підготування відповідних розрахунків.

ДП «Міжнародний аеропорт «Львів» та Міністерство інфраструктури України на офіційні запити журналістів програми «Об’єкт 2012» спростувати чи підтвердити такий намір влади не відповіли.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути