chrome firefox opera safari iexplorer

Черкаський губернатор пояснює оренду 9 тис га для мисливства «любов'ю до природи»

16 лютого 2012 о 15:39

У понеділок на прес-конференції черкаський губернатор Сергій Тулуб запевнив журналістів, що „боровся і буде боротися за збереження природи України” і що саме з цією метою Спілка мисливців і рибалок „Кедр”, співзасновником якої він є, взяла в оренду на 25 років майже дев’ять тисяч гектарів землі в Криму, в тому числі і відому заповідну гору Аю-Даг.

Мовляв, там зараз прокуратура вивчає законність-незаконність цього рішення кримського парламенту, тож треба почекать з висновками. Але вся ця оренда — виключно для того, щоб у „лісах були гарні ялинки”, „бігали, жили і розвивалися звірі” і у всіх був „романтичний настрій”. А те, що Тулуб на Черкащині активно бореться проти мисливських господарств, які орендують в десятки разів менші угіддя – так це, на його думку, правильно, бо їхні засновники не люблять природу, так як він…

Мені здається, що міра „любові до природи” у Сергія Борисовича справді дуже велика, а якщо точніше – то висока, десь приблизно метрів шість. Пояснюю: засновниками „Кедра”, окрім Тулуба, є ще два близькі до Віктора Януковича регіонали – голова „Укравтодору” Володимир Демішкан і міністр енергетики Юрій Бойко. Зареєстрована ця організація за тією ж адресою, що і резиденція Президента „Межигір’я”. А воно, як всі пам’ятають, віднедавна обнесене міцним шестиметровим парканом. І жодного „романтичного” настрою ця „велика китайська стіна” у пересічних українців не викликає, бо милуватися на „ялинки і звірів”, що опинилися за нею, може дуже обмежене коло осіб. Тому слова Тулуба про „любов до природи”, треба розуміти як „любов до природи, яка належить конкретним людям”.

Думаю, що прокуратура, провівши „об’єктивне і неупереджене” слідство, визнає законною передачу кримських земель „Кедру”, а згодом там також почнуть рости паркани, таблички „Приватна власність” і охоронці на кожній дорозі.

Можливо, щось подібне почнеться і в заповідних черкаських землях, коли обласна влада остаточно повідбирає у приватних власників мисливські угіддя області. Але нас цим не здивуєш, бо ми вже бачили вотчину Бакая в Трахтемирові Канівського району, щодня спостерігаємо захоплення дніпровських узбережжь, дерибан заповідної Соснівки, дачки в лісах…

Дивує інше, скільки їм іще треба гір, лісів, річок і струмків, щоб втамувати ту „любов до природи”? І чомусь не відступає нав’язлива думка, що в Україні стільки просто немає.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути