chrome firefox opera safari iexplorer

На Львівщині пропонують перевтілитися у воїнів УПА

01 лютого 2012 о 13:06

Завтра, 2 лютого, Молодіжна громадська організація «Спілка української молоді в Україні» проведе акцію «Гайда в УПА!» у м. Моршин, що на Львівщині.

Захід відбудеться біля пам'ятника Тарасу Шевченку з 10:00 до 12:00, повідомили «Рідній країні» організатори акції.

Під час цього заходу буде можливість перевтілитися у воїна УПА та відчути себе частиною легенди. Так, мешканцям та гостям Моршина буде надана ексклюзивна нагода приміряти повстанський однострій та зброю — автомат ППД або автомат ППС.

Також організатори пропонують всім учасникам акції по закінченню заходу отримати світлину, на якій буде увічнено їхню приналежність до українських повстанців.

Цей захід проводиться з метою популяризації визвольних змагань та поширення української ідеї, наголошують у Спілці української молоді в Україні.

Довідково

Спілка української молоді в Україні є однією із найстарших молодіжних організацій і свій початок бере від підпільного СУМу, що існував у Києві в 1925—1929 роках.

На сьогодні СУМ існує та діє в 10 країнах світу і є однією із двох найбільших виховних українських молодіжних організацій у світі. В сучасній Україні відродження СУМу розпочалося у 1989 році і з цього часу організація проводить виховну діяльність серед дітей та молоді.

Методика СУМівського виховання налічує понад 60 років й побудована на системі національного виховання, яку заклав відомий вітчизняний педагог Григорій Ващенко (почесний член СУМ, автор праці «Виховний ідеал»).

«Рідна країна»

 

2 листопада

Інші дати
2 листопада відзначають: 
  • Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів
Розгорнути
Народився Антін Манастирський
(1878, с. Завалів, Тернопільська область – 1969) – український художник, графік. Автор творів «Портрет матері», «Портрет Т. Г. Шевченка», «Автопортрет», «Запорожець», «Паламар», «На водопої», «На могилі», «Ой під гаєм, гаєм», «Прощавайте, товариші», «Вчора і сьогодні».
«Все життя я мріяв, щоб думи мої, які я втілював у своїх картинах, були близькі і зрозумілі народові». (Антін Манастирський)
Розгорнути
Народився Остап Грицай
(1881, с. Княжпіль, Львівіська область – 1954) – український поет, літературознавець, перекладач. Автор соціально-психологічної поеми «Утеча Олекси Перхуна», циклів новел філософського та релігійного змісту, численних літературно-критичних статей про українських та західноєвропейських письменникі, здійснив німецький переклад «Слова о полку Ігоревім» та понад 30 поезій Т.Шевченка.
Розгорнути
Народився Олександр Білецький
(1884, м. Казань, Росія - 1961) - літературознавець, академік. Тривалий час очолював Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР.
Розгорнути