chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні День спонтанного прояву доброти

17 лютого 2012 о 00:14

17 лютого відзначають День спонтанного прояву доброти (Random Acts of Kindness Day).

Це одна із недавніх ініціатив міжнародних благодійних організацій. Це свято має загальносвітове значення і святкується незалежно від громадянства, національності і релігійних переконань.

В Україні це свято поки що практично не відоме. Вважається, що в цей день потрібно намагатися бути добрим до всіх, і не просто добрим, а добрим безмежно і безкорисливо.

У народі побутує такий вислів, що «єдина правота — це доброта». І хоча багатьом День спонтанного прояву доброти здається святом дивним і незрозумілим, але це — можливість озирнутися навколо, побачити людей, яким потрібна ваша доброта чи допомога, і зробити крок їм назустріч.

Пам'ятайте, якщо людина очікує вдячності за свою доброту, це не може вважатися істинною добротою. Ви не повинні розраховувати на те, що станете свідком радості інших і почуєте їхню похвалу. Добрі справи самі по собі повинні приносити вам задоволення, і при цьому, даючи щось іншим або допомагаючи їм, ви не повинні чекати нагороди. Це і є справжня, спонтанна доброта.

Мало хто в наш неспокійний час здатний на такий «подвиг» — у стані втоми і роздратування від насущних турбот ми все частіше байдуже проходимо повз чужі проблеми, поки вони не торкнулися нас самих…

Тож цей день – це можливість не дати доброті стати рідкісною якістю. Не дарма Конфуцій говорив: «Спробуйте бути хоча б трохи добрішими — і ви побачите, що будете не в змозі зробити поганий вчинок». Бути добрим це позитивно і корисно.

Можливо, для вас сьогодні це буде просто добрий вчинок чи добре слово. Посміхайтеся, будьте привітними, даруйте подарунки!.. Це і буде доброта, а її надлишок поки що нікому не зашкодив!

«Рідна країна»
За матеріалами rada-vlasovka.at.ua

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...