chrome firefox opera safari iexplorer

У Черкасах урятували духовий оркестр, який міська влада викинула на вулицю

14 лютого 2012 о 12:42

Похоронний марш, який грав у центрі Черкас міський муніципальний оркестр, протестуючи проти ліквідації («УМ» про це розповідала), почули в обласній владі. Відтак в обласному управлінні культури, за дорученням голови Черкаської облдержадміністрації Сергія Тулуба, було створено робочу групу, котра мала вивчити ситуацію та запропонувати шляхи для порятунку професійного оркестру.

До роботи залучили відомих представників культури Черкащини, котрі дійшли висновку, що запропонована Черкаським міськвиконкомом реорганізація фактично розпускає муніципальний духовий оркестр. Щоб урятувати творчий колектив, обласна влада вирішила приєднати основний склад духового оркестру до камерного оркестру Черкаської обласної філармонії. Однак, повідомили «УМ» у прес–службі Черкаської ОДА, і камерний, і духовий оркестри й надалі матимуть змогу виступати зі своїми концертними програмами ще й окремо.

«Ухвалено правильне рішення, знято соціальну напругу, адже професійний духовий оркестр збережено і музиканти й далі отримуватимуть заробітну плату. Водночас підсилюється камерний оркестр, перетворившись на симфонічний. А про це давно мріяли на Черкащині», — зазначає у коментарі начальник обласного управління культури Василь Марштупа.

«Хоча це додаткові турботи, додаткові фінансові питання для філармонії, але ж це не лише збереження колективу, а й підвищення статусу оркестру. Будемо гуртом працювати для Черкащини та її гостей», — додає директор Черкаської обласної філармонії Антанас Петраускас.

19 листопада

Інші дати
День працівників гідрометеорологічної служби
Державна гідрометеорологічна служба, яка функціонує у складі Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, відіграє ключову роль в отриманні даних про поточні та очікувані гідрометеорологічні умови, сучасний клімат, його можливі коливання та зміни в майбутньому, прогнозування та попередження стихійних гідрометеорологічних явищ.
Розгорнути
День скловиробника
Професійне свято працівників скляної промисловості не випадково збігається з днем народження видатного російського вченого М. В. Ломоносова. Михайло Ломоносов був творцем хімічного виробництва глазурі, скла, порцеляни. Розробив технологію і рецептуру кольорового скла, які він використовував для створення мозаїчних картин. Винайшов порцелянову масу.
Розгорнути
День пам’яті Петра Дорошенка
(1627, м. Чигирин, Черкаська область – 1698) – визначний український державний, політичний та військовий діяч, гетьман України (1665 – 1676). Провів ряд важливих реформ, створив постійне 20-тисячне військо, встановив на українському кордоні нову митну лінію і почав карбувати власну монету. Стратегічною метою всієї внутрішньої і зовнішньої політики - було об'єднання під своєю владою Лівобережної і Правобережної України.
Розгорнути
Народлася Катря Гриневичева
(Катерина Василівна Гриневич; 1875, м.Винники, Львівська область - 1947) – українська письменниця, громадська діячка. Автор збірки новел «Непоборні», повістей «Шоломи в сонці» та «Шестикрилець». Померла 25 грудня 1947 р. в Німеччині, у Берхтесґадені, Баварія, похована там же.
Розгорнути