chrome firefox opera safari iexplorer

У Черкасах урятували духовий оркестр, який міська влада викинула на вулицю

14 лютого 2012 о 12:42

Похоронний марш, який грав у центрі Черкас міський муніципальний оркестр, протестуючи проти ліквідації («УМ» про це розповідала), почули в обласній владі. Відтак в обласному управлінні культури, за дорученням голови Черкаської облдержадміністрації Сергія Тулуба, було створено робочу групу, котра мала вивчити ситуацію та запропонувати шляхи для порятунку професійного оркестру.

До роботи залучили відомих представників культури Черкащини, котрі дійшли висновку, що запропонована Черкаським міськвиконкомом реорганізація фактично розпускає муніципальний духовий оркестр. Щоб урятувати творчий колектив, обласна влада вирішила приєднати основний склад духового оркестру до камерного оркестру Черкаської обласної філармонії. Однак, повідомили «УМ» у прес–службі Черкаської ОДА, і камерний, і духовий оркестри й надалі матимуть змогу виступати зі своїми концертними програмами ще й окремо.

«Ухвалено правильне рішення, знято соціальну напругу, адже професійний духовий оркестр збережено і музиканти й далі отримуватимуть заробітну плату. Водночас підсилюється камерний оркестр, перетворившись на симфонічний. А про це давно мріяли на Черкащині», — зазначає у коментарі начальник обласного управління культури Василь Марштупа.

«Хоча це додаткові турботи, додаткові фінансові питання для філармонії, але ж це не лише збереження колективу, а й підвищення статусу оркестру. Будемо гуртом працювати для Черкащини та її гостей», — додає директор Черкаської обласної філармонії Антанас Петраускас.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...