chrome firefox opera safari iexplorer

У вітчизняному футболі з'явився перший японський легіонер

06 лютого 2012 о 14:58

Ужгородський клуб «Говерла -Закарпаття», власником якого є Олександр Шуфрич, підписав дворічний контракт з першим японцем у вітчизняному футболі — Ясухіро Като.

Розсипався у компліментах 25-річному півзахиснику головний тренер ужгородського клубу Олександр Севідов. За його словами, Ясухіро — надзвичайно швидкий, високотехнічний і дуже витривалий футболіст.

«Скажу відверто, тренерський штаб був вражений його показниками: у Като, наприклад, ступінь відновлення після навантаження у тренувальному процесі та контрольних матчах — на рівні Анатолія Тимощука. За манерою гри Ясухіро нагадує Коноплянку. Володіє швидкісною технікою та швидкісним дриблінгом, при цьому японець — „характерний“, безстрашний, дуже непоступливий у єдиноборствах футболіст. Уважно спостерігаючи за Като, за його звичкою, окрім загальнокомандних тренувань, щодня працювати індивідуально (причому досить інтенсивно!), переконався: феноменальна працездатність — не міф, а дійсно притаманна риса, яка вигідно вирізняє японців», — сказав Севідов.

Ясухіро — вихованець найпопулярнішого та найуспішнішого японського клубу «Нагоя». На початку минулого року японець приєднався до латвійського «Гульбене», де став головним відкриттям чемпіонату. А влітку 2011 року перейшов до «Вентспілсу».

Зазначимо, що Като гратиме у «Говерла-Закарпаття» під 22-м номером.

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути