chrome firefox opera safari iexplorer

Україна прийме пропозиції Росії щодо Керченської протоки?

26 лютого 2012 о 11:31

Дипломати з МЗС України, що курирують питання проведення кордону між Росією і Україною в Керченській протоці, вважають «прийнятними» пропозиції російської сторони щодо врегулювання питання.

За інформацією ZN.UA, російські пропозиції щодо врегулювання проблеми були передані ще в грудні. Наші співрозмовники запевняють, що українські переговорники навіть були захоплені зненацька. Деталі цих новацій поки не відомі — переговори проходять в умовах підвищеної секретності. Але росіяни на останніх зустрічах заговорили не тільки про розмежування акваторії, але і дуже чітко про те, як повинна пройти межа, про зони відповідальності.

«Дипломати, які курирують цей напрям в українському МЗС, оцінюють пропозиції росіян як „прийнятні“. Мовляв, координати лінії кордону, запропоновані Москвою, лише трохи відрізняються від української версії. Понад те, в останні тижні українські дипломати вперше відчули тиск з боку росіян, які хочуть швидше вирішити питання про делімітацію морських просторів», — зазначає оглядач.

Нагадаємо, для України важливе підтвердження існувала ще за радянських часів адміністративного кордону в Керченській протоці. Це дозволяє нашій країні і далі володіти Керч-Єнікальським каналом — єдиним водним шляхом з Чорного моря в порти Волго-Донського басейну.

Такий «розклад» неприпустимий для Кремля, геополітичні амбіції якого ростуть у міру чергового стрибка світових цін на нафту і газ: у Москві бояться, що Київ може в будь-який момент закрити Азовське море для Росії.

Розділи: Суспільство

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути