chrome firefox opera safari iexplorer

Український часопис «Дніпро» відзначатиме своє 85-ліття

21 лютого 2012 о 00:24

22 лютого 2012 року об 11:00 годині в прес-центрі «Укрінформ» (вул. Б. Хмельницького, 8/16, м. Київ) відбудеться прес-конференція, присвячена 85-річчю одного з найдавніших журналів України — «Дніпро».

Про це «Рідній країні» повідомили в редакції журналу.

У роботі прес-конференції візьмуть участь такі відомі особистості, як:

  • Юрій Мушкетик
  • Борис Олійник
  • Володимир Бровченко
  • Микола Луків
  • Анатолій Паламаренко
  • молоді українські автори та інші поважні гості.

Учасники прес-конференції разом із доповідачами оглянуть шлях журналу «Дніпро» від початку до його сьогодення, зазирнуть у майбутні плани розвитку журналу разом із шеф-редактором Євгенієм Юхницею, а також зможуть поставити запитання про художньо-літературний процес в Україні та отримати відповідь із перших уст.

Окрім того, на прес-конференції буде представлено виставковий ряд журналу «Дніпро» — від його початку (1927 р.) до сьогодення. Після завершення прес-конференції представники ЗМІ матимуть можливість отримати ексклюзивні інтерв’ю під час неформального спілкування.

Акредитуватись представники ЗМІ можуть до 21 лютого 2012 року за тел.:. (44) 483 26 99 або по е-пошті: sekretary_dnipro@kas-ua.com

Довідка

Журнал «Дніпро» був заснований у 1927 році під початковою назвою «Молодняк».

Пройшовши тернистий шлях, сьогодні часопис «Дніпро» є одним із найбільш популярних та модних україномовних літературних журналів України.

Свого часу журнал очолювали такі видатні українські діячі, як Павло Усенко, Андрій Малишко, Микола Руденко, Олександр Підсуха, Юрій Мушкетик, Володимир Бровченко, Володимир Коломієць.

Сьогодні, уже 28 років, головним редактором є Микола Луків — відомий український поет.

Олександр Довженко, Олесь Гончар, Ліна Костенко, Іван Драч, Григір Тютюнник, Володимир Дрозд, Павло Тичина, Максим Рильський — це лише маленька частина відомих українських авторів, які пов’язали свою долю з журналом «Дніпро», публікуючи в ньому свої твори та розбудовуючи україномовну культурну спадщину.

«Рідна країна»

21 вересня

Інші дати
21 вересня відзначають:
  • День винахідника і раціоналізатора України.
  • День фармацевтичного працівника України.
  • День миру.
  • Міжнародний день миру.
Розгорнути
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути