chrome firefox opera safari iexplorer

До Києва з'їдуться тезки та двійники Тараса Шевченка

09 березня 2012 о 11:18

10 березня о 12.00 біля пам’ятника Т.Г.Шевченкові (сквер навпроти «червоного» корпусу КНУ) відбудеться цікава зустріч тезок і двійників Тараса Шевченка, а також усіх поціновувачів творчості Кобзаря.

Як пише сайт «Друг Читача», минулого року було втілено два знакові проекти, спрямовані на популяризацію творчості Т. Шевченка. Це «Ім’я Тараса – дух його!», яких закликав до об’єднання та порозуміння повних або часткових тезок Кобзаря, та Перший всеукраїнський конкурс двійників Тараса Шевченка, який викликав справжній ажіотаж у ЗМІ.

Цього року ці дві акції спробують об’єднатися, щоб і тезки, і двійники прочитали поезії свого духовного батька, поспілкувалися з сучасними письменника і між собою.

«Отже, всі, хто – Тарас, Тарас Григорович і Тарас Григорович Шевченко, хто – просто Шевченко, і хто бачить щодня у дзеркалі людину, схожу на нашого великого Поета, хто з якихось причин не потрапив минулого року на наші заходи, ми на вас чекаємо», — зазначають в оргкомітеті заходу.

Літератруна акція пройде в рамках літературного мега-марафону «Віршень», організатори якого оголосили березень Місяцем української поезії – «віршнем». Мега-марафон «Віршень» триватиме у Києві та інших містах України з 1 березня до 7 квітня 2012 року.

Організатори «Віршня»: Національна спілка письменників України, «Сліва-фест», Максим РОЗУМНИЙ, Сергій ПАНТЮК.

Джерело: УНІАН
Розділи: Новини культури

19 листопада

Інші дати
День працівників гідрометеорологічної служби
Державна гідрометеорологічна служба, яка функціонує у складі Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, відіграє ключову роль в отриманні даних про поточні та очікувані гідрометеорологічні умови, сучасний клімат, його можливі коливання та зміни в майбутньому, прогнозування та попередження стихійних гідрометеорологічних явищ.
Розгорнути
День скловиробника
Професійне свято працівників скляної промисловості не випадково збігається з днем народження видатного російського вченого М. В. Ломоносова. Михайло Ломоносов був творцем хімічного виробництва глазурі, скла, порцеляни. Розробив технологію і рецептуру кольорового скла, які він використовував для створення мозаїчних картин. Винайшов порцелянову масу.
Розгорнути
День пам’яті Петра Дорошенка
(1627, м. Чигирин, Черкаська область – 1698) – визначний український державний, політичний та військовий діяч, гетьман України (1665 – 1676). Провів ряд важливих реформ, створив постійне 20-тисячне військо, встановив на українському кордоні нову митну лінію і почав карбувати власну монету. Стратегічною метою всієї внутрішньої і зовнішньої політики - було об'єднання під своєю владою Лівобережної і Правобережної України.
Розгорнути
Народлася Катря Гриневичева
(Катерина Василівна Гриневич; 1875, м.Винники, Львівська область - 1947) – українська письменниця, громадська діячка. Автор збірки новел «Непоборні», повістей «Шоломи в сонці» та «Шестикрилець». Померла 25 грудня 1947 р. в Німеччині, у Берхтесґадені, Баварія, похована там же.
Розгорнути