chrome firefox opera safari iexplorer

Квитки на концерти не подорожчають

16 березня 2012 о 10:42

У вівторок Комітет Верховної Ради з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва виніс свій вердикт законопроекту «Про внесення змін до Закону України «Про гастрольні заходи в Україні». Документ, який пройшов перше читання в парламенті, за словами голови комітету Наталiї Королевської, вирішили відхилити й до другого читання не рекомендувати. Але це зовсім не означає, що в історії, яка підірвала мистецький простір минулої осені, вже можна ставити крапку. Цілком можливо, що проект, про абсурдність якого люди, які займаються гастрольною діяльністю, можуть говорити годинами, наступного тижня знову вигулькне у ВР.

До речі, податківці на цю ініціативу Мінкульту відгукнулися дуже навіть оперативно. Як розповів фронтмен гурту «ТНМК» Фагот, уже після першого розгляду законопроекту у Верховній Раді йому був дзвінок iз запитанням: чому ви не сплатили податок з усіх ста відсотків квитків?

Нагадаємо, це одна з найабсурдніших позицій проекту закону, згідно з якою гастролер має платити податок, виходячи з аншлагу — незалежно від того, скільки квитків було продано насправді. «Чиновнику важливо вигадати «доїльний апарат», — обурюється керівник компанії «Єврошоу» Сергій Галузін. — Вони хочуть наживатися там, де ніхто в світі не наживається. У Росії вже два роки як скасували ПДВ на концертні квитки. У нас же існує податок на додану вартість, плюс три відсотки додаткового податку, який треба сплатити наперед. Ці ініціативи ведуть до посилення корупції. Я давно організовую концерти і знаю: найскладніше домовитися не з найвідомішими зірками та їхніми продюсерами, а з українськими чиновниками».

Продюсер Едуард Клім називає цей законопроект «мертвонаро­дженим» і вважає, що він не працюватиме в жодному разі. Своїх колег підтримав і режисер Роман Віктюк. «Оскільки так званий гастрольний збір мають стягувати наперед, він, по суті, перетворюється на «податок на видовища, яких не було», — обурюється Роман Григорович. — І цей податок сплачуватиме кожен глядач! Який уже купив квиток на улюбленого виконавця або виставу — і цим самим підтримав культуру!».

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути