chrome firefox opera safari iexplorer

Штраф за парковку в крайній смузі зросте майже втричі

30 березня 2012 о 12:01

6 квітня в Україні підвищуються штрафи за парковку й проїзд по смугах, відведених для громадського транспорту.

Штраф за порушення зросте до 680 гривень (сьогодні він становить 255 гривень), пише«Сегодня».

Однак, як виявилося, багато водіїв навіть не знають, що така смуга існує, і не можуть відрізнити її від звичайної розмітки.

Спецсмуги роблять для того, щоб тролейбуси-автобуси їздили чітко за розкладом і не стояли в заторах. Щоправда, в Києві вони є лише на кількох вулицях — на Саксаганського, Жилянській, Горького й Червоноармійській, – але й там вони перетворилися в суцільну парковку.

«Я щодня їжджу через Саксаганського. Але за кілька років жодного разу не проїхав по цій смузі. Навіть у вихідні. Усе заставлене. Потрібно брати 10 евакуаторів і всіх прибирати», — сказав водій автобуса Анатолій.

Разом з тим столичні автомобілісти не розуміють, що порушують.

«А що я зробив? Я на 5 хвилин у банк. Яка ще суцільна смуга? Не знаю такого», — обурився водій, коли журналісти разом з інспектором ДАІ підійшли до нього.

«Не знав, що не можна паркуватися. Я ж із села, у поліклініку приїхав. Перший раз бачу таку розмітку», — сказав інший водій.

«А де паркуватися, якщо тут не можна? Злетіти чи що?» — обурився автомобіліст.

У ДАІ кажуть, що за паркування на спецсмугах намагаються не штрафувати, а лише попереджати.

«Штрафуємо й будемо штрафувати, якщо водій почне сперечатися. Але з виділеними смугами кілька патрулів не впорається. Одного зігнали, другий став. Потрібні евакуатори», — переконаний інспектор спецпідрозділу ДПС Сергій Щибря.

До Євро-2012 евакуатори дійсно можуть повернутися на київські вулиці: відповідний законопроект уже пройшов перше читання, і до ЧЄ його обіцяють прийняти.

Разом з тим у травні ще на 9 вулицях столиці планують відвести смуги для громадського транспорту, зокрема, на Маяковського, Перова й Драйзера. Щоправда, це проблеми заторів не вирішить, бо десяток вулиць з окремими смугами — лише крапля в морі.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути