chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві замовчуюють епідемію грипу?

22 березня 2012 о 13:56

Не зважаючи на те, що все більше киян хворіють на грип, лікарі пишуть діагноз ГРВІ, пише «Сегодня».

Медики кажуть, що їм не дозволяють ставити діагноз «грип», тому що в лабораторії не вистачає реагентів для аналізів.

"У сина температура під 40 градусів трималась три дні, навіть судинки почали лопати від жару. Лікар прийшла і сказала, що це грип. Виписала ліки, як при грипі, але в діагнозі написано ГРВІ. Чому, питаю. Каже, ще не було дозволу, щоб писати «грип», — розповіла одна з мам Анастасія Смольська.

Батьки зі Святошина кажуть, що в групу дитсадка зараз ходять по 4-6 діток з 30 — усе хворіють.

В аптеках підтвердили, що кияни дійсно стали хворіти більше.

«За тиждень на 5-10% більше запитують ліків від температури та засоби профілактики від грипу – вітаміни, для зміцнення імунітету і щось на зразок афлубіну», — розповіли в одній з аптек столиці.

Щоб у картку вписали діагноз, що людина захворіла саме на грип, потрібно здати аналізи.

«Лікар при підозрі на грип повинен дати направлення на безкоштовний аналіз. У нас є вірусологічна лабораторія на вул. Естонській, там візьмуть мазок з носа і горла, і визначать – грип  це чи ні. Тільки в такому випадку можна писати діагноз», — сказав заступник головного лікаря міської СЕС Юрій Дерпак.

А от якщо в місті оголосять епідемію, то лікарі вже без всяких аналізів можуть сміливо писати в картку пацієнта діагноз «грип». Однак самі лікарі неофіційно говорять, що в лабораторії мало реагентів для проведення аналізів.

«Тому нам неофіційно не рекомендують направляти туди хворих, тільки в серйозних випадках. Але лікуємо ми людей правильно, як від грипу», — розповіла лікар-терапевт поліклініки № 1 Голосіївського району.

У міській СЕС це спростовують. «У нас достатньо компонентів. Звичайно, якщо масово до нас підуть, то навряд чи вистачить, але в тих, кому потрібно, візьмемо аналізи», — сказав Дерпак.

В Українському центрі грипу запевнили, що до епідемії Києву ще далеко. Мовляв, рівень захворюваності нижчий за поріг майже в два рази, ніж при епідемії.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути