chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві з’являться три «письменницьких» вулиці

21 березня 2012 о 17:16

Комісія з питань найменувань та пам’ятних знаків виконавчого органу Київради (КМДА) прийняла рішення про найменування нових вулиць у Дарницькому районі на честь трьох відомих українських письменників ХХ сторіччя: вул. Бориса Антоненка-Давидовича, вул. Миколи Вінграновського, вул. Миколи Хвильового.

Про це повідомив член комісії з питань найменувань та пам’ятних знаків КМДА, голова комісії Київради з питань культури та туризму Олександр Бригинець, повідомляє його прес-служба.

«Ці постаті, безумовно, заслуговують на увічнення, вони живуть в нашій пам’яті, а тепер житимуть в назвах вулиць. Я радий, що особисто мав можливість долучитися до увічнення українських класиків», — зазначив О. Бригинець.

Депутат повідомив, що група експертів, яка працює над перейменуванням і найменуванням вулиць, дуже кваліфікована і добре аналізує ситуацію, тому в експертному середовищі напрацьовуються хороші рішення в інтересах міста.

«На жаль, депутати Київради неохоче підтримують рішення про перейменування, але в даному випадку йдеться про найменування. Тому думаю, що до Дня Києва Київрада прийме це рішення, і в столиці стане ще більше вулиць, назви яких пов’язані з історією та культурою нашого міста», — висловив сподівання О. Бригинець.

О. Бригинець розповів, що Дарницька районна адміністрація пропонувала присвоїти зазначеним вулицям назви: вул. Папяна Павла, вул. Шустика Володимира, вул. Рембазівська, але комісія не підтримала дані пропозиції.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути