chrome firefox opera safari iexplorer

Українські лікарі спеціально замовчують епідемію грипу?

28 березня 2012 о 11:36

За інформацією ТСН, на Донеччині у зв'язку зі зростанням захворюваності на грип рішеннями місцевих органів влади тимчасово припинено навчальний процес у школах Костянтинівського району, а в Краматорську школярі з 19 березня знаходяться на канікулах.

За результатами вірусологічного моніторингу захворюваність обумовлена вірусами грипу А та В, повідомили у прес-службі Донецької обласної СЕС.

Загалом, на більшості території Донецької області епідемічний поріг не перевищено.

Перевищення епідемічного порогу в 1,5 рази відмічається в Краматорську, на 42% — в Костянтинівці. Тижневе зростання захворюваності на грип та ГРВІ в області знаходиться у межах сезонних коливань епідемічного процесу респіраторних інфекцій.

Всього за минулий тиждень звернулись у лікувально-профілактичні заклади області 29 тис. хворих на грип та ГРВІ, що на 16% вище попереднього тижня, але на 35% менше аналогічного періоду 2011 року. Серед дитячого населення зареєстровано майже 19 тис. випадків грипу та ГРВІ (65% від числа всіх захворілих).

«Щодо охоплення вакцинопрофілактикою, то ми рекомендували, аби охоплення було не менше 20%. Але в Україні на сьогоднішній день охоплення вакцинопрофілактики проти грипу складає 0,88%. Це дуже мало. Змінилось на одну соту, але це, звичайно, на населення ніяк не може вплинути», — розповів завідувач центром грипу центральної СЕС МОЗ України Андрій Александрін. У той же час начальник відділу організації державної СЕС України Віктор Ляшко вважає, що  підвишення захворюваності на грип немає.

«Ніякого сенсу лікарям не ставити діагноз грип не існує. Немає летальних випадків, немає підвищення захворюваності. При діагнозі грип та ГРВІ лікування, оформлення лікарняного одне й те саме. Ніякої вказівки, щоб приховати грип, не було, в цьому просто не має сенсу. Для нас, навпаки, набагато цікавіше було б якомога більше виявляти грип, щоб мати статистику та приймати управлінські рішення: провести протиепідемічні заходи. Крім того, це неправда, що поставити діагноз грип можна тільки за лабораторним підтвердженням. Лікар може поставити діагноз грип і без аналізів, тільки за клінічною картиною», — сказав Ляшко.

Нагадаємо, що у  Рівному, Кузнецовську, Дубні та у Костопільському районі Рівненщини введено карантинні заходи у зв’язку з різким поширенням захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції.

Як передає кореспондент УНІАН, за словами завідувача відділом обласної санітарно-епідеміологічної станції Анатолія РЕЗНІКОВА, хоча протягом тижня в області захворіло на грип дещо менше, ніж попереднього тижня, однак рівень захворювань залишається високим.

Карантинні заходи передбачають низку обмежень, зокрема, відвідувань хворих у медичних закладах, масковий режим у закладах торгівлі та громадського харчування, а також обмеження масових заходів.

Загалом по області епідпорогу не досягнуто. Фахівці прогнозують, що захворювання на грип поступово йтиме на спад.

Окрім того, з'являлася інформація, що приховані й реальні показники у Києві.

Не зважаючи на те, що все більше киян хворіють на грип, лікарі пишуть діагноз ГРВІ, пише «Сегодня».

Медики кажуть, що їм не дозволяють ставити діагноз «грип», тому що в лабораторії не вистачає реагентів для аналізів.

"У сина температура під 40 градусів трималась три дні, навіть судинки почали лопати від жару. Лікар прийшла і сказала, що це грип. Виписала ліки, як при грипі, але в діагнозі написано ГРВІ. Чому, питаю. Каже, ще не було дозволу, щоб писати «грип», — розповіла одна з мам Анастасія Смольська.

Батьки зі Святошина кажуть, що в групу дитсадка зараз ходять по 4-6 діток з 30 — усе хворіють.

В аптеках підтвердили, що кияни дійсно стали хворіти більше.

«За тиждень на 5-10% більше запитують ліків від температури та засоби профілактики від грипу – вітаміни, для зміцнення імунітету і щось на зразок афлубіну», — розповіли в одній з аптек столиці.

Щоб у картку вписали діагноз, що людина захворіла саме на грип, потрібно здати аналізи.

«Лікар при підозрі на грип повинен дати направлення на безкоштовний аналіз. У нас є вірусологічна лабораторія на вул. Естонській, там візьмуть мазок з носа і горла, і визначать – грип  це чи ні. Тільки в такому випадку можна писати діагноз», — сказав заступник головного лікаря міської СЕС Юрій Дерпак.

А от якщо в місті оголосять епідемію, то лікарі вже без всяких аналізів можуть сміливо писати в картку пацієнта діагноз «грип». Однак самі лікарі неофіційно говорять, що в лабораторії мало реагентів для проведення аналізів.

«Тому нам неофіційно не рекомендують направляти туди хворих, тільки в серйозних випадках. Але лікуємо ми людей правильно, як від грипу», — розповіла лікар-терапевт поліклініки № 1 Голосіївського району.

У міській СЕС це спростовують. «У нас достатньо компонентів. Звичайно, якщо масово до нас підуть, то навряд чи вистачить, але в тих, кому потрібно, візьмемо аналізи», — сказав Дерпак.

В Українському центрі грипу запевнили, що до епідемії Києву ще далеко. Мовляв, рівень захворюваності нижчий за поріг майже в два рази, ніж при епідемії.

 

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути