chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні розпочався літературний марафон «Віршень»

02 березня 2012 о 18:29

1 березня стартував перший в українській історії Літературний мега-марафон «Віршень».

Мега-марафон до Всесвітнього Дня поезії (21 березня) триватиме з 1 березня до 7 квітня 2012 року. Читатимуть вірші в Києві та інших містах.

«Українці – нація з поетичним світоглядом. Поезія глибинно вплелася у нашу ментальність. Невже ми забули про це? – дорікають організатори марафону. – Якщо так, то добрим нагадуванням стане перший в українській історії літературний мега-марафон «Віршень».

Завдання учасників – начитати «не менше 500 поетогодин», — стверджують організатори «Віршня» — НСПУ, «Сліва-фест», Максим Розумний, Сергій Пантюк.

Подаємо план проведення фестивалю (першу декаду):

1 березня, о 13.00. Конференц-зала Будинку Письменників НСПУ (м. Київ, вул. Банкова, 2). – Презентаційний брифінг-читання. Розповідь про фестиваль, його ідею, перебіг. Громадське перейменуваня і місяця березня на місяць Віршень. Вручення листа КМДА щодо перейменування однієї з вулиць Києва на вул. Поезії)

2. 03. 9.00. Десант до ліцею «Логос». 13.00. Презентація інтернет-антології «Поезія любові».

3. 03. 15.00 . – Авторський вечір Володимира Шовкошитного.

4. 03. Поети з гітарами. Вечір авторської пісні та співаної поезії клубу «Дикий мед» (координатор Віктор Нестерук).

5. 03. – Авторський вечір Мар’яни Луни. Конференц-зала НСПУ, 18.30.

6. 03. – Десант до вишу. 12-00 – 14-00 «Весняні витинанки»: рейд літстудії «Перехрестя» до студентів ВПІ НТУУ «КПІ» (вул. Володимирська, корп. 25, ауд. 10)

7. 03. Десант до ВНЗ (Ун-т ім. Драгоманова)

8. 03. – Старі традиції на новий лад. Чоловічі читання для жінок.

9. 03. – Шевченківські читання. Сучасники читають класика.

10. 03. – Тезки та двійники Тараса. Традиційні читання біля пам’ятника Шевченкові

Вхід на всі заходи вільний.

Джерело: ЛітАкцент
Розділи: Новини культури

5 грудня

Інші дати
День працівників статистики
Відзначається День працівників статистики в Україні 5 грудня. Це професійне свято, встановлене Указом Президента від 02.12.2002 № 1120/2002.
Розгорнути
Народився Михайло Дерегус
(1904, с. Веселе, Харківська область - 1997) - український графік і живописець. Автор картин «Тарас Бульба на чолі війська», «Тарас слухає кобзаря», «Дума про козака-бандуриста», «Маруся Богуславка», «Козака несуть», «Народження пісні».
Розгорнути
Народився Григір Тютюнник
(1931, с.Шилівка Полтавська область - 1980) - українського письменника. Автор творів «Вогник далеко в степу», «Климко», «Син приїхав» та інші.
«Немає загадки таланту. Є вічна загадка любові». (Григір Тютюнник)
Розгорнути
Народився Олександр Олесь (Кандиба Олександр Іванович)
(1878, м. Білопілля, Сумська область – 1944) – український поет. Автор збірок «З журбою радість обнялись», «Поезії».
«Сміються, плачуть солов'ї Ти не дивись, що буде там, І б'ють піснями в груди: Чи забуття, чи зрада: "Цілуй, цілуй, цілуй її - Весна іде назустріч вам, Знов молодість не буде! Весна в сей час вам рада» (Олександр Олесь)
Розгорнути

Новини Дивитися всі