chrome firefox opera safari iexplorer

Хотинська фортеця готується до історичного фестивалю

13 квітня 2012 о 09:03

В Чернівецькій області розпочався туристичний бум у зв’язку з проведенням у Хотинській фортеці з 29 квітня по 2 травня Міжнародного фестивалю «Середньовічний Хотин».

У самому Хотині на дні проведення фестивалю усі готельні номери заброньовані, більше того, значно попит зріс і на інші чернівецькі готелі, пише «Молодий буковинець».

«Після двох фестивалів «Битва націй» у Хотині значно збільшилася кількість туристів, — зауважує директор Державного історико-архітектурного заповідника «Хотинська фортеця» Михайлина Любомир. — Мені відомо, що у двох хотинських готелях уже заздалегідь немає вільних місць на момент проходження фестивалю. Відтак, хотинчани готуються приймати туристів у своїх приватних садибах, а на подвір'ях можна буде залишити транспорт. Більше того, для туристів буде створене наметове містечко (у районі стадіону міста Хотин). Тут можна буде орендувати намет чи скористатися своїм. Поряд будуть організовані вбиральні, місця для багаття та місця для вмивання».

На час проведення «Середньовічного Хотину» місцева влада потурбується про спеціально організований рух транспорту, а також про велику автостоянку під охороною.

Також у Хотині буде розміщена велика кількість «харчових точок». Біля фортеці буде діяти 25 пунктів харчування, на території самої фортеці – близько чотирьох. «Цього буде достатньо, щоби нагодувати велику кількість туристів», — вважає керівництво заповідника.

Про фестиваль

Нагадаємо, фестиваль «Середньовічний Хотин» відбудеться замість фестивалю «Битва націй» . Організатори обіцяють, що нове дійство буде набагато видовищнішим. Сама ж «Битва націй» відбудеться у Варшаві.

У програмі «Середньовічного Хотина»різні видовища та історичні реконструкції: кінний і піший турнір, масові битви, бої один на один на різних зброях і культурна програма. Ви зможете побачити як європейських воїнів, так і учасників в обладунках і костюмах Київської Русі та Золотої Орди...

Працюватимуть історичні поселення, поїсти можна буде у давніх тавернах.

Також вперше у Хотині відбудеться велика кінна програма. Можна буде побачити на полі коней, вершників в обладунках, кінні бої і змагання...

Родзинка програми – імітація штурму фортеці із залученням крупних знарядь бою.

Ціни на квитки: дорослий вхідний квиток на один день коштує 80 гривень, на всі дні – 250 гривень. Квиток для дітей віком 7 до 14 років — 40 гривень, діти до семи років – безкоштовно.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути