chrome firefox opera safari iexplorer

Хотинська фортеця отримає колекцію унікальних монет

15 листопада 2012 о 16:09

Історико-архітектурний заповідник «Хотинська фортеця» отримає колекцію з 107 унікальних монет.

Про це повідомив власкор ІА ZIK.

Ці монети, які були знайдені на території заповідника за період від 2002 року, досліджували археологи Чернівецького національного університету.

«Після уважного дослідження монет, ми можемо виставити їх для огляду туристів, – розповів археолог, доктор історичних наук Сергій Пивоваров. – Серед монет є дуже цікаві знахідки. Наприклад, 2002 року під час огляду берега Дністра біля фортеці ми знайшли половинку монети талер, яку карбували у Нідерландській республіці. Ми здивувалися, чому монета зламана. Придивилися і побачили, що вона є фальшивою. Усередині монета бронзова, а зверху – срібна. Хоча надписи, зображення та герб виконані професійно».

Серед інших знахідок – монети, які прийшли у Хотин з російськими військами 1774 року. Зокрема, це 5 копійок, які карбували в Єкатеринбурзі.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути