chrome firefox opera safari iexplorer

Марки «Сім природних чудес України» — серед кращих поштових марок України

04 квітня 2012 о 12:53

Для визначення кращих поштових марок України, виданих впродовж минулого року Українське державне підприємство поштового зв’язку «Укрпошта» провело конкурс «Краща поштова марка України 2011».

Про це УНН повідомили у прес-службі Міністерства інфраструктури.

На адресу Укрпошти з усіх регіонів України надійшло понад 500 анкет, у яких респонденти віддавали свої голоси за поштові марки, блоки та малі аркуші, що, на їх думку, є найкращими і гідними посісти призові місця у конкурсі.

За результатами голосування найкращим визнано художній поштовий блок «Щедра Україна. Весна» художниці Наталії Кохаль.

Друге місце посів художній поштовий блок «Українське подвір’я», художник – Кость Лавро.

На третьому місці – малий аркуш «Сім природних чудес України» дизайнера Марії Гейко.

Шляхом жеребкування було обрано трьох респондентів, які віддали свої голоси за марку-переможницю (блок) — Галина Шекета з Харкова, Юлія Максименко з Херсонщини, Наталія Боюн з Чернігівської області. Вони разом з авторами українських марок-переможниць 2011 року отримають цінні подарунки від Укрпошти.

Нагадаємо, конкурс на кращу українську поштову марку 2011 року Укрпошта оголосила 16 січня і тривав він до 16 березня.

Довідка «Рідної країни»

19 грудня 2011 року у Києві презентували сім нових поштових марок, які ввійшли в малий аркуш під назвою «Сім природних чудес України».

Як відомо, акція «7 природних чудес України» проходила у 2008 році, її переможцями стали: Біосферний заповідник«Асканія-Нова», Регіонально-ландшафтний парк«Гранітно-степове Побужжя», Дністровський каньйон, Мармурова печера, Національний природний парк «Подільські Товтри», озера Світязь та Синевір.

Фото саме цих об'єктів і мандруватимуть Україною у вигляді поштових марок.

З цієї нагоди у Великому операційному залі Центру обслуговування споживачів Київської міської дирекції УДППЗ «Укрпошта» відбулася презентація та церемонія погашення спеціальним штемпелем «Перший день» художніх поштових марок  «Сім природних чудес України»,  в якій взяв участь ініціатор акції «Сім чудес України», Віце-спікер Микола Томенко.

«Сьогодні ми в партнерстві з «Укрпоштою» відправляємо в нову просвітницьку акцію наших переможців — 7 природних чудес України. Ще раз наголошую, що наша акція — це акція щоденного патріотизму, мета якої без великого пафосу показати ті унікальні об'єкти культури, історії та природи, що ми маємо», — зазначив Микола Томенко під час відкриття церемонії.

Завдячуючи цим маркам, багато людей під час листування отримали можливість мимоволі ознайомитися з природною спадщиною України. Отже, є надія, що вони не лише милуватимуться красою природи, що зображена на марках, а й обов’язково відвідають ці унікальні місця.

Розробку концепцію та ескізу малого аркуша здійснила відома українська художниця Марія Гейко. Тираж марок становить 132 тисячі примірників. Номінал кожної марки – 2,20 грн.

«Рідна країна»

1 лютого

Інші дати
Микола Бідняк
1930 –  український художник, лауреат Шевченківської премії, член Національної спілки художників України та Світової асоціації митців, що малюють вустами чи ногами.
Розгорнути
Народилася Оксана Лятуринська
(1902, с. Хоми Тернопільської обл. - 1970) - українська поетеса, скульптор, живописець. Авторка збірок "Гусла", "Княжа емаль", "Бедрик", "Материнки", "Ягідка" та ін.
Розгорнути
Макара-весноукажчика
Якщо погода ясна, то і весна буде карсна (себто рання й тепла)
Розгорнути
Народився Гнат Галька
(1824, с. Зарваниця Тернопільської обл. - 1903) - український етнограф та фольклорист. Праці: "Народний празник Купала", "Названня місяців", "З народних казок".
Розгорнути
Народився Петро Кішка
(1828, с.Осметинці Вінницька область – 1882) – матрос, герой Кримської війни, легендарний розвідник.
Розгорнути
Народився Євген Маланюк
(1897, с. Новоархангельськ Кіровоградська область – 1968), український поет, літературознавець.
«Можна смерть лиш смертю здолати, Тільки в тім таємниця буття. І зерно мусить вмерти, щоб дати В життєдавчому житі – Життя.» (Євген Маланюк)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...