chrome firefox opera safari iexplorer

Марки «Сім природних чудес України» — серед кращих поштових марок України

04 квітня 2012 о 12:53

Для визначення кращих поштових марок України, виданих впродовж минулого року Українське державне підприємство поштового зв’язку «Укрпошта» провело конкурс «Краща поштова марка України 2011».

Про це УНН повідомили у прес-службі Міністерства інфраструктури.

На адресу Укрпошти з усіх регіонів України надійшло понад 500 анкет, у яких респонденти віддавали свої голоси за поштові марки, блоки та малі аркуші, що, на їх думку, є найкращими і гідними посісти призові місця у конкурсі.

За результатами голосування найкращим визнано художній поштовий блок «Щедра Україна. Весна» художниці Наталії Кохаль.

Друге місце посів художній поштовий блок «Українське подвір’я», художник – Кость Лавро.

На третьому місці – малий аркуш «Сім природних чудес України» дизайнера Марії Гейко.

Шляхом жеребкування було обрано трьох респондентів, які віддали свої голоси за марку-переможницю (блок) — Галина Шекета з Харкова, Юлія Максименко з Херсонщини, Наталія Боюн з Чернігівської області. Вони разом з авторами українських марок-переможниць 2011 року отримають цінні подарунки від Укрпошти.

Нагадаємо, конкурс на кращу українську поштову марку 2011 року Укрпошта оголосила 16 січня і тривав він до 16 березня.

Довідка «Рідної країни»

19 грудня 2011 року у Києві презентували сім нових поштових марок, які ввійшли в малий аркуш під назвою «Сім природних чудес України».

Як відомо, акція «7 природних чудес України» проходила у 2008 році, її переможцями стали: Біосферний заповідник«Асканія-Нова», Регіонально-ландшафтний парк«Гранітно-степове Побужжя», Дністровський каньйон, Мармурова печера, Національний природний парк «Подільські Товтри», озера Світязь та Синевір.

Фото саме цих об'єктів і мандруватимуть Україною у вигляді поштових марок.

З цієї нагоди у Великому операційному залі Центру обслуговування споживачів Київської міської дирекції УДППЗ «Укрпошта» відбулася презентація та церемонія погашення спеціальним штемпелем «Перший день» художніх поштових марок  «Сім природних чудес України»,  в якій взяв участь ініціатор акції «Сім чудес України», Віце-спікер Микола Томенко.

«Сьогодні ми в партнерстві з «Укрпоштою» відправляємо в нову просвітницьку акцію наших переможців — 7 природних чудес України. Ще раз наголошую, що наша акція — це акція щоденного патріотизму, мета якої без великого пафосу показати ті унікальні об'єкти культури, історії та природи, що ми маємо», — зазначив Микола Томенко під час відкриття церемонії.

Завдячуючи цим маркам, багато людей під час листування отримали можливість мимоволі ознайомитися з природною спадщиною України. Отже, є надія, що вони не лише милуватимуться красою природи, що зображена на марках, а й обов’язково відвідають ці унікальні місця.

Розробку концепцію та ескізу малого аркуша здійснила відома українська художниця Марія Гейко. Тираж марок становить 132 тисячі примірників. Номінал кожної марки – 2,20 грн.

«Рідна країна»

2 лютого

Інші дати
Народився Євген Гребінка
(1812, с. Убіжище, тепер с. Мар'янівка Полтавської обл. – 1848) - письменника, педагога, видавця, автора збірки байок "Малороссийские приказки", комедії "Не в свои сани не садись", роману "Чайковський", низки оповідань, багатьох пісень та романсів (зокрема "Українська мелодія", "Очи черные"). Брав активну участь в організації викупу Т. Шевченка з кріпацтва, допомагав у виданні "Кобразя". Видав альманах "Ластівка".
«Давно хтось сказав, що українською мовою можна писати лише саме кумедне, смішне... Досить прочитати історію Малоросії, придивитися до характерів її героїв, прислухатися до її пісень, де ремство душі виливається в таких жалібних звуках, як пісня степової чайки, як стогін матері над могилою сина, і ви думаєте: невже народ з таким залізним характером, з такими глибокими почуттями може лише сміятися?» (Є.Гребінка)
Розгорнути
Народився Іван Пулюй
(1845, с. Гриймалів Тернопільська область – 1918) – видатний український фізик і електротехнік, організатор науки, громадський діяч. Автор праць з катодного випромінювання та катодних Х-променів, які відкрив за 3 роки до Рентгена. Першим у світі зробив «рентгенівський» знімок скелета.
Розгорнути
Народився Валер'ян Підмогильний
(1901—1937) — український письменник і перекладач. Автор роману «Місто».
«Найгірша помилка — уважати неминуче за доцільне». (Валер»ян Підмогильний)
Розгорнути
Народився Василь Литвиненко
(1899, м. Саратов, Росія - 1966) - український балетмейстр і співак. Постановник  першого українського балету ("Пан Каньовський").
Розгорнути
Юхима зимового
Лютневі прикмети - хурделиці та замети
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...