chrome firefox opera safari iexplorer

Московський патріархат відбирає церкви у Київського?

24 квітня 2012 о 09:26

Відносини між УПЦ Московського патріархату і Київського патріархату ще більше загострюються. Днями глава УПЦ КП Філарет заявив, що з приходом нової влади у нього намагаються відбирати храми, пише газета «Сегодня».

В УПЦ МП кажуть, що це не так, а священики втікають від Філарета.

Філарет запевняє, що випадків, коли храми переходять до Московського патріархату, стає все більше і більше.

«У Рівненській області почали скликати населення і агітувати за перехід в Московський патріархат. В Одесі секретар прес-служби митрополита Володимира заявив, що треба Київський патріархат ліквідувати. Ми побудували храм в Макарові за гроші Київського патріархату. А вони переоформили цей храм на Московський», — розповів він.

Схожа історія і в Яготині, де каменем спотикання став Троїцький собор. У 1800 роки його збудував гетьман Кирило Розумовський, в 1930-ті — зруйнували комуністи, в 1994-му взялася відновлювати держава, і 29 березня 2012 так і недобудований собор перейшов на баланс місцевої влади.

«Ми не тільки освячували це місце, а й давали гроші на відновлення храму, а тепер Московський патріархат хоче забрати його собі. І яготинська влада хотіла минулого тижня передати їм храм», — поскаржився Філарет.

Втім, в УПЦ МП запевняють, що все не так. «Близько ніхто нічого не збирався нам передавати. Собор відновлювали, як пам'ятник архітектури, як музей. Щоб там служити, наприклад, його треба перебудувати зсередини. Зараз до цього собору підбираються послідовники Філарета. 7 квітня, на Благовіщення, вони провели на території храму мітинг», — розповів отець Рустик, благочинний Яготинського району.

На його думку, УПЦ КП вирішила зазіхнути на собор тому, що їм, по суті, ніде молитися. «У 1994 році, неподалік від споруджуваного собору УПЦ КП відкрила молитовний будинок. А незабаром ми побудували на території лікарні невеликий храм, і до нас почали переходити священики КП. Ось вони і вирішили відігратися», — впевнений святий отець.

В УПЦ МП кажуть, що силою нікого до себе не тягнуть і до допомоги влади не вдаються.

«Священики від Філарета йшли завжди, в тому числі за часів Ющенка. Тому що його церква вважається церквою тільки в Україні. Навіть багато депутатів, які публічно виступають за Філарета, хреститися і вінчатися ходять до нас», — каже Василь Анісімов, прес-секретар УПЦ МП.

Розділи: Суспільство

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути