Сьогодні відзначається Всесвітній день боротьби із хворобою Паркінсона, який проводиться з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я і покликаний підвищити поінформованість суспільства про захворювання, надати підтримку хворим на паркінсонізм і їхнім сім'ям, а також зробити свій внесок у подолання цієї недуги, передає УНН.
Хвороба Паркінсона – хронічне захворювання центральної нервової системи, яке вперше було описане в 1817 році англійським лікарем Джеймсом Паркінсоном. Основні ознаки хвороби: тремтіння рук, сповільненість рухів, скутість, біль, порушення рухової динаміки та психіки. Хвороба призводить до інвалідності, при цьому свідомість хворого залишається чіткою. Походження хвороби досі не з'ясовано.
Крім того, у хворих на хворобу Паркінсона втрачається виразність міміки.
Хворі можуть бути на вигляд байдужими, хоча насправді зазвичай переживають ту чи іншу ситуацію як здорові люди. У таких хворих може порушуватися мовлення, воно стає нерозбірливим.
Як правило, ця хвороба розвивається у віці після 40 років, але можливі випадки розвитку захворювання і в більш ранньому віці. Думка, ніби хвороба Паркінсона – недуга стариків, щонайменше не відповідає дійсності. Останнім часом, у зв'язку зі старінням населення планети – збільшення кількості людей похилого віку у структурі суспільства, хвороба Паркінсона стала справжньою соціальною проблемою. Неухильно зростає кількість випадків захворювання, недуга молодшає – збільшується кількість пацієнтів у віці від 30 до 40 років.
У всьому світі приблизно 4 млн осіб страждають від цієї хвороби.