chrome firefox opera safari iexplorer

Суд визнав буферну зону Софії Київської особливо цінною

27 квітня 2012 о 11:16

Вищий адміністративний суд залишив у силі рішення попередніх інстанцій за позовом громадської організації «Громадянська позиція» та киян, підтвердивши факт, що землі в буферній зоні Софії Київської є територією історико–культурної спадщини, а значить — особливо цінними землями.

Про це «Україні молодій» повідомила адвокат Марина Соловйова. «Це значить, що буферна зона Софії внесена в кадастровий план, і без пого­дження Верховної Ради України міськрада не може надавати землі, — зазначила вона. — Перед тим ми виграли дві інстанції, і Головне управління земельних ресурсів, яке подавало касаційну скаргу, відмовилося від неї».

Раніше на користь захисників Києва виніс рішення і Вищий господарський суд. Він лишив у силі рішення столичного господарського, який визнав недійсним виділення землі «Інвестиційно–будівельній групі». Ця компанія веде будівництво на Гончара, 17—23, впритул до Софії Київської, і викликає занепокоєння ЮНЕСКО.

Така раптова благородність Феміди, яку кияни чекали роками, на думку активістів, є «передвиборчим договорняком», і після обрання Олександра Попова мером усе можуть переграти. Однак адвокат Соловйова має надію, що судовим рішенням таки остаточно поставлено крапку, і висловлює припущення, що статус особливо цінних земель встигнуть до виборів надати й Андріївському узвозу.

Розділи: Суспільство

4 січня

Інші дати
Народився Павло Житецький
(1837, Кременчук - 1911) - український мовознавець, лексикограф, педагог і громадський діяч. Досліджував історичну фонетику української мови, зокрема таку її пам'ятку, як Пересопницьке Євангеліє 1556—1561 pp. Був активним учасником українського політичного руху, членом київської «Громади», співробітником «Кієвской Старини».
У дискусії щодо «теорії» Михайла Погодіна про нібито російськість княжого Києва відстоював думку, що Київська Русь — це держава українського народу, що традиції культури і побуту тут не переривалися у всі часи, а риси української мови наявні ще у письмових джерелах 12-13 ст.
Розгорнути
Народився Мирослав-Іван Велигорський
(1920, с. Серафинці Івано-Франківської обл. - 2008) - дослідник історії української культури, освіти, організатор громадського життя українців Канади.
Розгорнути
Loading...