chrome firefox opera safari iexplorer

Влада відзначає Міжнародний день дитячої книги продажем дитячої бібліотеки?

02 квітня 2012 о 14:48

Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко заявив, що влада «відзначає» Міжнародний день дитячої книги продажем дитячої бібліотеки. Про це віце-спікер сказав у понеділок, коментуючи ситуацію з дитячою книжкою в Україні з нагоди Міжнародного дня дитячої книги, який відзначають у світі 2 квітня.

«Оскільки держава практично відмовилася від системної допомоги у виданні та поширенні дитячої книги, дуже важливу роль відіграє підтримка місцевого самоврядування, громадськості та бізнесу», — зазначив М. Томенко.

На його думку, очевидним є той факт, що Міністерство культури взагалі не розуміє такої проблеми, оскільки саме воно стало одним із ініціаторів ветування Президентом закону щодо спрощеної процедури закупівлі видань для бібліотек, серед яких дитяча книжка відіграє важливу роль. М.Томенко як один з авторів закону нагадав, що даним законом, зокрема, пропонувалося в законі «Про здійснення державних закупівель» передбачити виключення із загальної процедури тендерних закупівель інформаційної продукції, що закуповується для бібліотечних фондів.

Також Микола Томенко поінформував, що Київська міська держадміністрація теж вирішила «підготуватися» до відзначення Міжнародного дня дитячої книги та, в свою чергу, виставила на продаж Центральну дитячу бібліотеку імені Тараса Шевченка. Як відомо, це рішення було ухвалено більшістю депутатів на одному з останніх засідань Київради.

В той же час Фонд Миколи Томенка «Рідна країна» спільно з небайдужими громадськими діячами та бізнесменами проводить акції в різних регіонах України на підтримку та поширення української дитячої книги. Так, найкращі дитячі книги видавництва «Веселка» за останні роки були поширені серед дошкільних закладів Черкащини, Хмельниччини, Івано-Франківщини та ін...

Водночас Віце-спікер поінформував, що найближчим часом подібна акція відбудеться і в Одеській області. М.Томенко також закликав бізнесменів та депутатів активно включитися в підтримку та поширення дитячої книги в Україні.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...