chrome firefox opera safari iexplorer

“Дачні хвороби”: чим загрожує праця на грядках

24 травня 2012 о 17:02

Як тільки приходить весна, тисячі громадян починають чергову дачну епопею: посадка-прополка-збір врожаю. І не факт, що до осіннього достатку всі дійдуть без втрат з боку власного здоров’я.

Для багатьох особливо активних дачників щорічні трудові подвиги закінчуються лікарняним ліжком. Як виграти бій за рекордні врожаї, не заробивши радикуліт і “літній інфаркт”?

Радикуліт невипадково називають хворобою дачників. Захоплені садівники годинами стоять на грядках в незручних позах. Підсумок – гострі болі в спині. Для боротьби з недугою створено безліч мазей і аерозолів. Однак перемогти хворобу можна тільки спільно з лікарем.

Радикуліт – це підсумок здавлювання нервового корінця. Воно може бути обумовлено зовсім різними причинами: від звичайного м’язового перенапруження до грижі міжхребцевого диска. І якщо в першому випадку в людини все проходить від того, що вона просто кілька днів полежала на дивані, то в останньому – наслідки можуть бути серйознішими.

Щоб справа не закінчилася операцією, з походом до лікарні краще не тягнути. Однак, що робити, якщо спину прихопило прямо на грядці? Для таких випадків слід мати в аптечці протизапальну мазь. Але найкраще не боротися з недугою, а запобігти їй.

Для цього трудитися на грядці слід не навприсідки, а сидячи на табуреті. Через кожну годину необхідно робити 10-хвилинні перерви.

Довго працювати, нахилившись, небезпечно. Особливо людям похилого віку. Це призводить до посиленого притоку крові до голови, з’являється ризик “літнього інфаркту”.

Щоб не заробити сонячний удар, необхідно вже зараз одягати головний убір. А також дотримуватися питного режиму – брати з собою на грядку пляшку простої води кімнатної температури.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути