chrome firefox opera safari iexplorer

КМДА виселяє Центральну дитячу бібліотеку ім. Шевченка «в інтересах відвідувачів»

14 травня 2012 о 13:40

КМДА виселяє Центральну бібліотеку ім. Т.Г. Шевченка для дітей м. Києва на проспекті Перемоги, 25-А нібито «в інтересах відвідувачів».

Приватні бізнес центри і торгові мережі, які також розміщені за вказаною адресою, збираються проводити реконструкцію приміщень. Бібліотеку планують пересилити в приміщення будинку культури «Більшовик», як зазначають в КМДА, — «в інтересах відвідувачів, щоб не створювати незручності для читачів і працівників бібліотеки під час реконструкції».

Про це повідомили в ГУ комунальної власності м. Києва на запит голови комісії Київради з питань культури та туризму Олександра Бригинця щодо приватизації нежилих приміщень на просп. Перемоги, 25-А, в яких розміщується зазначена бібліотека.

«Таємниця такої турботи про читачів бібліотеки криється в тому, що практично весь будинок крім приміщення бібліотеки фактично проданий. Тепер залишилось продати тільки це приміщення, хоча, згідно з законодавством України, приватизації не підлягають будівлі або їх окремі частини, де розміщуються бібліотеки», — наголосив О. Бригинець.

Саме тому прокуратурою столиці вже опротестовано рішення Київради щодо включення до переліку об’єктів, які підлягають приватизації, нежитлового приміщення по проспекту Перемоги, 25-а, у якому розміщена та функціонує Центральна бібліотека ім. Т.Г. Шевченка для дітей.

«В одному зі своїх недавніх виступів О. Попов дуже правильно сказав, що він вірить киянам і не вірить чиновникам. Я так само не вірю чиновникам, в тому числі і підлеглим Попова, які нібито в інтересах відвідувачів відселяють бібліотеку, бо насправді влада діє в бізнес інтересах торговців. На жаль, влада, бізнес і суди «працюють» як єдине ціле і закладам культури дуже важко воювати проти цього триглавого монстра», — впевнений О. Бригинець.

Нагадаємо, минулого року заради розміщення медичної амбулаторії бібліотеку сімейного читання «Чапаєвка» в Голосіївському районі виселили в фойє школи. А в жовтні 2011 року загроза нависла над центральною бібліотекою Шевченківського району ім. Плужника на вул. Прорізній, 15. Так само Центральну публічну бібліотеку імені Лесі Українки не раз намагалися висилити з приміщення, але вона відстояла в судах своє право на те, щоб залишитись в своєму приміщенні.

Центральна бібліотека ім. Т.Г.Шевченка діє із 1919 року та є головною бібліотекою для дітей столиці. Її статус визначено Урядом України як науково-дослідного, інформаційного та консультативного центру з питань культурного розвитку дітей міста Києва.

Розділи: Суспільство

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути