chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві планують перейменувати 4 «ленінські» вулиці

08 травня 2012 о 13:21

На найближчому засіданні комісії з найменувань та пам’ятних знаків КМДА, що відбудеться в червні 2012 року розглядатиметься звернення Спілки національно-патріотичних об’єднань громадян «Українська громада Києва» щодо перейменування вулиць в Києві, що носять ім’я В. Леніна.

Про це йдеться в листі КМДА, що надійшов лідеру «Української громади Києва» Сергію Рудику.

«Українська громада Києва» пропонує замінити названі іменем вождя Жовтневої революції чотири вулиці Києва, відповідно:
• в Дарницькому районі, мр-н Бортничі – на вул. сотника Аверкія Гончаренко (український військовик, командир українських частин у бою під Крутами);
• в Солом’янському районі, мр-н Жуляни – на вул. отамана Зеленого (Данило Терпило — український революціонер, повстанський отаман. На чолі Дніпровської повстанської дивізії у 1918 році звільняв Київ від більшовиків);
• в Деснянському районі, с. Троєщина – на вул. козака Степана Щербака (козак 4-ї Київської дивізії Армії УНР, герой другого Зимового походу. Степан Щербак на пропозицію більшовицького комісара перейти на службу більшовикам відповів від імені всіх козаків відмовою. Розстріляний 22 листопада 1921 р. у м. Базар. Реабілітований 27 квітня 1998 р.);
• в Святошинському районі – на вул. Олекси Алмазіва (український військовий і громадський діяч, генерал-хорунжий Армії Української Народної Республіки).

«Сподіватимемось, що члени комісії, а слідом за ними і Київрада, відповідально поставляться до нашої пропозиції, проаналізують її і підтримають. Ми, в свою чергу, як і обіцяли, провели з людьми просвітницьку роботу щодо діяльності українських героїв, іменами яких невдовзі можуть назвати колишні «ленінські» вулиці. Тепер слово за владою», — заявив С. Рудик.

«Рідна країна»

Розділи: Суспільство

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути