Держадміністрація Славутича розпочала будівництво притулку для безпритульних тварин на полігоні захоронення твердих побутових відходів. Проти цього виступила зоозахисна громадськість.
З 2007 року у Славутичі діє зоозахисна благодійна організація «ЗОВ» (забери, обігрій, виховай). З цього ж року рішенням міської ради зоозахисники отримали в оренду ділянку для утримання тварин, проте статусу притулку майданчик так і не отримав. Протягом трьох років зоозахисники просили міську раду створити повноцінний притулок для тварин. Вони пропонували перенести майданчик для собак трохи далі, а нинішній обладнати для утримання та стерилізації котів і собак.
Однак у травні 2012 р. громадськість дізналася, що будівництво притулку для тварин розпочато в шести кілометрах від Славутича, на полігоні захоронення твердих побутових відходів, у важкодоступному для волонтерів місці.
Екологи вважають це місце неприйнятним, тому що полігон захоронення твердих побутових відходів відноситься до 4-го класу небезпеки відповідно до вимог екологічної безпеки, що регулюються Законом України «Про відходи». Тобто отрута та її випари – це не виключення, а «норма» для цього підприємства.
«Цей проект антигуманний! Під виглядом притулку мерія будує братську могилу для тварин за бетонною огорожею. Це все одно, що зібрати усіх тварин Славутича та поховати заживо. Хто з волонтерів побажає працювати біля звалища, де неможливо дихати?», – обурюється голова правління благодійної організації «ЗОВ» Ольга Лобцова.
На думку зоозахисників, притулок необхідно будувати неподалік від траси, біля міста. Він має бути легкодоступним, щоб громадяни могли забирати тварин з притулку, допомагати працівникам і бути впевненими, що з тваринами все гаразд.
Альтернатива будівництву на полігоні існує: у 2007 році заступник міського голови м. Славутича Юрій Острянин запропонував для будівництва притулку ділянку в зоні тепличного господарства. Зараз зоозахисники наполягають на освоєнні цієї ділянки, тому що вона близько до міста, на ній не потрібно робити комунікації і є готові споруди, які можна добудувати.
Зоозахисники звертаються з проханням підтримки до мешканців Славутича та інших міст України, які небайдужі до захисту тварин.
Підготувала Майя Заховайко, «Рідна країна»