chrome firefox opera safari iexplorer

У «відкритий» Музей шістдесятників відвідувачів поки не пускають

22 травня 2012 о 14:01

У столиці з’явився музей шістдесятників, принаймні офіційно. У п’ятницю його відкрив голова Київської міськдержадміністрації Олександр Попов.

Але для відвідувачів уся виставка стане доступною тільки після Дня незалежності: поки що готова лише одна зала, повідомляє Радіо Свобода.

Попри проведення церемонії офіційного відкриття, відвідувачі до музею потрапити ще не можуть: поки що готова лише одна виставка, не владнали справу з охороною фондів, тому, як зауважили ініціатори створення музею, найбільш цінні експонати сьогодні зберігаються у семи різних місцях.

Ремонт у нинішньому приміщенні музею міська влада столиці провела буквально протягом місяця, а до того архітектурно-будівельна експертиза понад рік не визнавала будівлю придатною для зберігання експонатів, розповідає Олексій Зарецький, очільник громадської організації Музей шістдесятництва, син активних учасників руху опору художників Алли Горської та Віктора Зарецького.

«Взагалі, роботи тут – непочатий край. Музей не має поліграфічних матеріалів: немає елементарного путівника, нема буклета. В сучасних умовах викликає здивування, що у цього музею немає сайту, – зауважує активіст. – Єдине, чого нам не бракує – то це фондів. От експонатів у нас величезна кількість, і вони продовжують надходити: багато шістдесятників ще живі, їхні діти нам передають».

Музей шістдесятників розташували у будівлі, яку займає партія «Народний рух України», неподалік Золотих воріт.

До колекції музею увійшли архівні документи, твори та особисті речі митців та громадських діячів шістдесятих років минулого століття.

19 листопада

Інші дати
День працівників гідрометеорологічної служби
Державна гідрометеорологічна служба, яка функціонує у складі Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, відіграє ключову роль в отриманні даних про поточні та очікувані гідрометеорологічні умови, сучасний клімат, його можливі коливання та зміни в майбутньому, прогнозування та попередження стихійних гідрометеорологічних явищ.
Розгорнути
День скловиробника
Професійне свято працівників скляної промисловості не випадково збігається з днем народження видатного російського вченого М. В. Ломоносова. Михайло Ломоносов був творцем хімічного виробництва глазурі, скла, порцеляни. Розробив технологію і рецептуру кольорового скла, які він використовував для створення мозаїчних картин. Винайшов порцелянову масу.
Розгорнути
День пам’яті Петра Дорошенка
(1627, м. Чигирин, Черкаська область – 1698) – визначний український державний, політичний та військовий діяч, гетьман України (1665 – 1676). Провів ряд важливих реформ, створив постійне 20-тисячне військо, встановив на українському кордоні нову митну лінію і почав карбувати власну монету. Стратегічною метою всієї внутрішньої і зовнішньої політики - було об'єднання під своєю владою Лівобережної і Правобережної України.
Розгорнути
Народлася Катря Гриневичева
(Катерина Василівна Гриневич; 1875, м.Винники, Львівська область - 1947) – українська письменниця, громадська діячка. Автор збірки новел «Непоборні», повістей «Шоломи в сонці» та «Шестикрилець». Померла 25 грудня 1947 р. в Німеччині, у Берхтесґадені, Баварія, похована там же.
Розгорнути