chrome firefox opera safari iexplorer

В українців масово діагностують панічні розлади

18 травня 2012 о 11:44

Панічний розлад – одна з найбільш загадкових хвороб нервової системи. І одна з найбільш поширених серед українців, згідно з даними вітчизняних психіатрів та невропатологів.

«Ще не так давно випадки панічного розладу в структурі прийому невролога були одиничними, а на сьогоднішній день їх 7-8 на 10 пацієнтів», — повідомив заввідділенням медичної мережі «Добробут» Дмитро Маньковський, пише «Фокус».

За його словами, ця статистика стосується лише тих, хто дійшов до лікаря-психіатра, але при цьому багато людей, які мають цей пчихічний розлад, звертаються до кардіологів, гастроентерологів, терапевтів, підозрюючи хвороби в різних органах тіла.

Адже головними симптомами хвороби є посилене серцебиття, тахікардія, відчуття нестачі повітря, болі в лівій половині грудної клітини, нудота і болі в шлунку, відчуття запаморочення, відчуття нереальності того, що відбувається, відчуття оніміння на кінчиках пальців, безсоння.

По суті, кажуть експерти, панічна атака – тяжкий приступ тривоги, який супроводжується тілесними симптомами. В радянські часи лікарі встановлювали діагноз «вегето-судинна дистонія» , хворобу вважали невиліковною, бо причини шукали в соматичних (тілесних), а не психічних факторах.

Лікарі заявляють, що в Україні жертвами панічних атак часто стають політики, представники великого бізнесу, топ-менеджери, а також викладачі та представники шоу-бізнесу.

«Панічному розладу сприяють хронічні стреси, які виникають у людей, котрі приймають масштабні рішення, в роботі вчителя, у творчих людей. На додачу страх усе втратити більше властивий людям, які мають більше», — заявив Маньковський.

На сьогоднішній день панічні атаки бувають у 10% населення, при чому у 1-3% людей вони дуже сильні.

Найбільш часто панічні атаки зустрічаються у людей від 25 до 64 років з перевагою у групі 25-44 роки. Атаки, які виникають у хворих людей, зазвичай мають менше симптомів, але емоційні компоненти виражені яскравіше.

Незважаючи на підйом популярності нетрадиційних для пострадянської України психологічних шкіл, експерти радять лікуватись від панічних атак у традиційних психотерапевтів та психіатрів.

Джерело: ТСН
Розділи: Здоровий спосіб життя

26 листопада

Інші дати
Народився Пилип Морачевський (псевд. — Хвилимон Галузенко)
(1806, с. Шестовиця, Чернігівська область – 1879) – український письменник, поет-романтик, перекладач. Автор перекладу українською мовою всіх чотирьох Євангелія, «Діяння Апостолів», «Апокаліпсис», «Псалтир». Євангелія в перекладах Морачевського досі використовують під час богослужінь.
«Все минеться, правда зостанеться» (Пилип Морачевський)
Розгорнути
Народився Олександр Левада (Косяк)
(1909, с. Кривчунка, Черкаська область – 1995) – український драматург та кіносценарист. Автор творів «Гомін лісів Таращанських», «Південний захід», «Фауст і смерть», роману «Два кольори». За його сценаріями поставлені фільми «Українська рапсодія», «Берег надії», «Родина Коцюбинських»
Розгорнути
Народився Опанас Заливаха
(1925, с. Гусинка, Харківська область – 2007) – український живописець, відомий правозахисник-шістдесятник. Лауреат Шевченківської премії за твори останніх років «ХХ вік», «Мироносиці», «Українська мадонна», «Портрет Василя Стуса», «Портрет Шевченка», «Козака несуть», «Початок». Автор книги «Алла Горська. Червона тінь калини. Листи. Спогади. Статті».
«Все можна взяти в чужинця, окрім віри. Віра, взята у чужинця, губить» (Опанас Заливаха)
Розгорнути