chrome firefox opera safari iexplorer

Джипери сплюндрували заповідник під Києвом

25 червня 2012 о 13:11

Активісти Національного екологічного центру України (НЕЦУ) виявили порушення на території ландшафтного заказника загальнодержавного значення «Козинський».

За їхніми свідченнями, тут відбувся несанкціонований джипінг.

«У минулі вихідні на територію заказника «Козинський» відбувся несанкціонований в'їзд великої кількості позашляховиків та було організовано так звані перегони з відповідними наслідками для заповідного ландшафту. Коли ми у четвер приїхали в заказник, то побачили жахливу картину – таке враження, що тут рухалась танкова дивізія. Там, де ще тиждень тому зеленіла трава та цвіли квіти, тепер вщент знищено трав'яний покрив, поламано кущі та дерева, скрізь сліди від багать та пікніків. Від проїзду автомобілів на луках залишились величезні ями та колії, усе навкруги забризкано багнюкою. Джипери навіть намагались штурмувати невеликі озерця. Там, де у траві залишились колії від коліс, ландшафт не відновиться ще багато років», – розповіла активістка НЕЦУ Вікторія.

Найгірше за її словами, те, що перегони було організовано у найціннішій ділянці заказника, урочищі Домаха, де зафіксовано найбільшу кількість цінних видів рослин та тварин. Була тут і колонія сірих чапель, але після джиперського заїзду птахи зникли.

Відповідно до Положення про ландшафтний заказник «Козинський», в’їзд на його територію автотранспорту забороняється.

Так само, на території заказника забороняється пошкоджувати рослини та дерева, розорювати місця гніздування птахів, створювати шум, розпалювати багаття тощо.

«Це вже не перша подібна історія у заказнику,– у свою чергу прокоментував ситуацію учасник обстеження заказника Олександр Соколенко. – Ми неодноразово звертались до контролюючих органів зі скаргами на бездіяльність чиновників Обухівської РДА, які зобов'язані слідкувати за дотриманням екологічного режиму у заповіднику, але не роблять цього. На мою думку, це не просто недбалість чиновників, але цілком усвідомлені дії, спрямовані на знищення заказника. Сьогодні вони заплющують очі на різноманітних джиперів, які знищують заказник, а завтра вони скажуть: ну ось, заказник перетворився на смітник, і звернуться до президента з проханням ліквідувати заповідний об'єкт, бо він, мовляв, втратив екологічну цінність. Не варто забувати, що це майже Конча-Заспа, і сотка тут так само на вагу золота. А вільних земель навкруги вже немає, усе забудовано. Уявіть, скільки мільйонів можна наварити при реалізації такої цінної землі» .

Екологи мають намір найближчим часом звернутись зі скаргою до Генеральної прокуратури, екологічної інспекції та керівництва МВС з вимогою встановити осіб, що знищують заказник, та притягнути їх до кримінальної відповідальності. Також природоохоронці вимагатимуть від прокуратури відреагувати у передбачений законом спосіб на бездіяльність працівників Обухівської райдержадміністрації, які не підтримують територію заказника у належному стані.

Довідка

Ландшафтний заказник загальнодержавного значення «Козинський» було створено у 1994 році указом президента з метою охорони цінної заплави правобережної частини Дніпра.

Тут і зараз знаходиться чимала кількість рослин та тварин, що охороняються Червоною книгою України та міжнародними договорами.

На сьогодні, територія заказника «Козинський» – це остання ділянка заплави Дніпра, що збереглась у природному стані між Києвом та Обуховом.

Підготувала Майя Заховайко,"Рідна країна"

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...