chrome firefox opera safari iexplorer

У замках Львівщини показують гігантські полотна воєнних баталій. ФОТО

29 червня 2012 о 14:23

 

Учора, 28 червня, у замках «Львівської підкови» після реставрації презентували полотна відомого художника Мартіна Альтомонте.

Так, у Золочівському замку виставили картину італійця «Битва під Парканами».

У Олеському замку — «Битва під Віднем».

Фото gazeta.ua

«Сьогодні ми радіємо, — сказала дочка Бориса Возницького, завідувач реставраційного відділу Львівської галереї мистецтв Лариса Разінкова-Возницька. — Разом з польськими реставраторами ми повернули до життя ці безцінні полотна. Адже „Битву під Парканами“ ніхто не бачив майже 150 років. Тепер ми можемо оцінити живопис Альтомонте, який працював на наших землях і відображав події, які тут проходили».

Полотна живописця мають розмір майже вісім на вісім метрів. У Золочеві для картини відвели спеціальне приміщення. Його ще із початком робіт у замку пригледів Борис Возницький.

Фото gazeta.ua

У ньому замурували вікна. Перед полотном розставили гармати, які відповідають часу зображеному на картині. З протилежного боку по сходах можна піднятися на другий поверх і подивитися картину згори.

Фото gazeta.ua

«Полотно шикарне, — сказав відвідувач замку Петро Микулич. — Але дивитися його не можливо. Кімнатка має довжину чотири метри. Коли стаєш навіть під саму стіну побачити її всю не можна. І через це псується враження. А ще освітлення дуже погане та неякісне».

Фото gazeta.ua

У Олеському замку для картини підвищували приміщення. Раніше «Битва під Віднем» висіла у тій кімнаті замку, де її повісили після реставрації знову.

Але через низьку стелю три метри полотна було скручено. Тепер стелю підняли і полотно розгорнули повністю.

Зберігати ці картини будуть у спеціальному мікрокліматі. При сталій температурі 19-21 градуси.

Фото gazeta.ua

Картини Альтомонте у 60-х роках Борис Возницький знайшов і привіз із костелу у місті Жовква Львівської області. Вони були у вкрай занедбаному стані. Зберігалися у невідповідних умовах. Після нещодавньої їх реставрації полотна намагалися знову забрати до Жовкви. Проте музейним працівникам вдалося відстояти їх.

Фото gazeta.ua

Джерело: Gazeta.ua
Розділи: Новини культури

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...