chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві показують експериментальне «Українське тіло». ФОТО

10 лютого 2012 о 16:20

В столиці відкрилася колективна виставка «Українське тіло».

18 сучасних українських художниць та художників визначили кордони та обмеження «українського тіла», його больові точки, способи сприйняття та інтерпретації, повідомляє УНН.

Виставка «Українське тіло» — це спроба поглянути на український соціум як на середовище існування тіла й осмислити тілесний досвід існування у ньому.

Досліджуючи матеріальні, культурні, ідеологічні та естетичні умови існування «українського тіла», митці галереї перетворили цей простір на лабораторію, де досвід проводиться над кожним з відвідувачів, випробуючи та проявляючи їхні когнітивні механізми, системи суджень та, взагалі, своє світобачення.

«Задум полягав у тому, щоб запропонувати художникам осмислити наше тілесне життя. Взагалі, як на тіло впливає соціум і середовище, в якому воно живе. Це вилилося в серію робіт: фотографії, інсталяції, відео- та графічні роботи», говорить в інтерв'ю Радіо Свобода одна з кураторів виставки, художниця Оксана Брюховецька.

«Покоління «митців-двохтисячників» почало активно звертатися до так званого «соціально орієнтованого мистецтва». Зокрема, група РЕП, що стала відомою після Помаранчевої революції, почала дуже активно цікавитися так званими «соціальними темами» у мистецтві. Безперечно, ми вважаємо, що це актуально, що мистецтво торкається не лише особистого екзистенційного світу художника, а зачіпає навколишнє життя загалом, намагається звернутися до ширшого кола людей. І ми віримо в те, що напрямок цей буде розвиватися, не втрачаючи своїх мистецьких якостей, оскільки він зроблений так, що дає можливість для різних інтерпретацій, прочитань і часто зачіпає те, що словами не можна висловити», — говорить Оксана Брюховецька.

Роботи вісімнадцяти митців можна буде побачити до кінця лютого у Центрі візуального мистецтва Києво-Могилянської академії.

Фото УНН


Фото УНН


Фото УНН


Фото УНН


Фото УНН


Фото УНН

 

 

 

 

 

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути