В столиці відкрилася колективна виставка «Українське тіло».
18 сучасних українських художниць та художників визначили кордони та обмеження «українського тіла», його больові точки, способи сприйняття та інтерпретації, повідомляє УНН.
Виставка «Українське тіло» — це спроба поглянути на український соціум як на середовище існування тіла й осмислити тілесний досвід існування у ньому.
Досліджуючи матеріальні, культурні, ідеологічні та естетичні умови існування «українського тіла», митці галереї перетворили цей простір на лабораторію, де досвід проводиться над кожним з відвідувачів, випробуючи та проявляючи їхні когнітивні механізми, системи суджень та, взагалі, своє світобачення.
«Задум полягав у тому, щоб запропонувати художникам осмислити наше тілесне життя. Взагалі, як на тіло впливає соціум і середовище, в якому воно живе. Це вилилося в серію робіт: фотографії, інсталяції, відео- та графічні роботи», говорить в інтерв'ю Радіо Свобода одна з кураторів виставки, художниця Оксана Брюховецька.
«Покоління «митців-двохтисячників» почало активно звертатися до так званого «соціально орієнтованого мистецтва». Зокрема, група РЕП, що стала відомою після Помаранчевої революції, почала дуже активно цікавитися так званими «соціальними темами» у мистецтві. Безперечно, ми вважаємо, що це актуально, що мистецтво торкається не лише особистого екзистенційного світу художника, а зачіпає навколишнє життя загалом, намагається звернутися до ширшого кола людей. І ми віримо в те, що напрямок цей буде розвиватися, не втрачаючи своїх мистецьких якостей, оскільки він зроблений так, що дає можливість для різних інтерпретацій, прочитань і часто зачіпає те, що словами не можна висловити», — говорить Оксана Брюховецька.
Роботи вісімнадцяти митців можна буде побачити до кінця лютого у Центрі візуального мистецтва Києво-Могилянської академії.
![2](http://ridna.ua/wp-content/uploads/2012/02/2.jpg)
Фото УНН
![3](http://ridna.ua/wp-content/uploads/2012/02/3.jpg)
Фото УНН
![4](http://ridna.ua/wp-content/uploads/2012/02/4.jpg)
Фото УНН
![5](http://ridna.ua/wp-content/uploads/2012/02/5.jpg)
Фото УНН
![7](http://ridna.ua/wp-content/uploads/2012/02/7.jpg)
Фото УНН
![6](http://ridna.ua/wp-content/uploads/2012/02/6.jpg)
Фото УНН