chrome firefox opera safari iexplorer

Українські книги здобули п’ять міжнародних нагород

13 червня 2012 о 13:48

Українські книжкові видання вибороли нагороди у п’яти номінаціях IX Міжнародного конкурсу «Мистецтво книги», що пройшов серед країн СНД у столиці Казахстану Астані.

На конкурс «Мистецтво книги» надійшло 121 видання з десяти країн СНД: Азербайджану, Вірменії, Білорусі, Казахстану, Киргизії, Молдови, Росії, Таджикистану, Узбекистану та України, пише Високий замок.

Книги боролись за першість у семи номінаціях: «Співдружність», «Моя країна», «Книга для дітей та юнацтва», «Культура. Наука. Мистецтво», «Арт-книга», «Надруковано в Співдружності» та «Ґран-прі».

За результатами таємного голосування міжнародного журі українські видання вибороли дипломи у п’яти номінаціях.

У номінації «Арт-книга» дипломом першого ступеня нагороджено книгу видавництва «Грані-Т» «Корабель дурнів» Себастіна Бранта.

У номінації «Співдружність» диплом другого ступеня отримала книга видавництва «Балтія-Друк» «Національний заповідник «Софія Київська».

У номінації «Моя країна» дипломом третього ступеня нагороджено книгу видавництва «Мистецтво» «Василь Лопата. Життя і творчість».

У номінації «Книга для дітей та юнацтва» дипломом третього ступеня нагороджено книгу видавництва «Грані-Т» «Солька та кухар Тара-пата» Оксани Лущевської та Лани Світанкової.

А у номінації «Ґран-прі» спеціальним дипломом відзначили книгу Олеся Пошивайла «Опішнянська розписна миска другої половини ХІХ – початку ХХ століття» видавництва «Українське народознавство» Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішні.

«Цього року була сильна конкуренція, – ділиться враженнями від конкурсу член журі «Мистецтва книги», начальник Департаменту видавничої справи Держкомтелерадіо Олексій Кононенко. – Раніше видавці подавали на конкурс усі свої новинки. А цього року відчувалося, що подані книги пройшли жорсткий відбір, видання були справді достойними – і на змістовому, і на поліграфічному рівнях. Приємно, що на цьогорічному «Мистецтві книги» Україна і Білорусь вибороли найбільшу кількість книжкових нагород».

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути